11-calowy MacBook Air już jako przestarzały

przez Eryk

Jak donosi serwis Macrumors, od 30 kwietnia 2022 roku mały i bardzo popularny 11-calowy MacBook Air oraz starszy MacBook Pro zostaną dodane do listy nazwanej przez Apple „przestarzałą”. Te trzy urządzenia znajdowały się już na liście produktów ” vintage” od 2020 roku. Zmiana statusu urządzenia na przestarzały ma jednak zupełnie inne konsekwencje dla jego właścicieli.

11-calowy MacBook Air
11-calowy MacBook Air (zdjęcie: apple.pl )

11-calowy MacBook Air już jako przestarzały

Według Apple produkty są przestarzałe, jeśli nie były sprzedawane przez siedem lat. Oznacza to, że nie trzeba już wykonywać żadnych napraw, z wyjątkiem wymiany baterii. Jest to oczywiście bardzo ważne dla wszystkich użytkowników, którzy nadal posiadają urządzenie wymagające naprawy. Do 30 kwietnia 2022 r. jest jeszcze czas na dostarczenie Macbooka do Apple Store lub do wykwalifikowanego serwisu naprawczego.

W 2016 roku zaprzestano produkcji 11-calowego MacBooka Air. Potem w ofercie był tylko 13-calowy MacBook Air. Krążą pogłoski, że w przyszłym roku firma Apple planuje wprowadzić na rynek kolejnego MacBooka Air, ale będzie to model 15-calowy.

Nowy MacBook Air będzie miał nie tylko nowy procesor, ale także zupełnie nową obudowę, która ma zapożyczyć elementy stylistyczne z komputera iMac.

Jednak półtora roku po premierze MacBook Air M1 jest nadal bardzo dobrym, szybkim i – co nie mniej ważne – cichym komputerem.

Czy nadal posiadasz 11-calowego MacBooka Air? Czy nadal można z niego korzystać? Zachęcamy do napisania czegoś na ten temat w komentarzach, jesteśmy bardzo ciekawi.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej