BOE produkuje nawet 15-calowe wyświetlacze OLED prawdopodobnie przeznaczone dla przyszłych iPadów

przez Eryk

Według koreańskiej stronie internetowej The Elec, dostawca Apple, BOE niedawno przerobił jedną ze swoich fabryk w Chinach do produkcji większych wyświetlaczy OLED dla innych urządzeń niż smartfony, w tym tabletów i komputerów.

BOE produkuje nawet 15-calowe wyświetlacze OLED prawdopodobnie przeznaczone dla przyszłych iPadów

15-calowe wyświetlacze OLED prawdopodobnie przeznaczone dla przyszłych iPadów

Raport twierdzi, że BOE będzie prawdopodobnie dążyć do dostarczania wyświetlaczy OLED dla przyszłych iPadów po tym, jak stał się dostawcą wyświetlaczy do iPhone’a 13 w zeszłym roku.

Przebudowana fabryka będzie w stanie produkować nawet 15-calowe wyświetlacze, ale nie wiadomo jeszcze, czy Apple kiedykolwiek wypuści 15-calowego iPada.

W czerwcu 2021, Mark Gurman powiedział, że Apple miał ideę iPadów z większymi wyświetlaczami, ale powiedział, że premiera, jeśli w ogóle, to minie wiele lat.

Zakład będzie w stanie zrobić wyświetlacze OLED z dwóch warstw czerwonych, zielonych i niebieskich. Raport dodał, że może to doprowadzić do tego, że przyszłe iPady będą miały znacznie jaśniejsze wyświetlacze.

Nie wiadomo jednak, czy BOE uda się skomercjalizować te panele ze względu na złożoność technologii.

Obecnie Apple zaopatruje się w wyświetlacze OLED dla iPhone’ów u firm Samsung i LG, ale często stara się zdywersyfikować swój łańcuch dostaw, aby zmniejszyć ryzyko związane z poleganiem na jednym dostawcy i zapewnić sobie konkurencyjne ceny.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej