16-calowy MacBook Pro z M1 Max dostanie „High Power Mode“

przez Eryk

W ostatnich tygodniach i miesiącach w kodzie programu macOS Monterey od czasu do czasu pojawiał się „High Power Mode”. Teraz Apple potwierdziło, że nowy tryb jest przeznaczony dla 16-calowego MacBooka Pro z układem M1 Max.

16-calowy MacBook Pro z M1 Max dostanie „High Power Mode“

16-calowy MacBook Pro z M1 Max dostanie „High Power Mode“

Niedawno było kilka wskazówek, że Apple pracuje nad nowym „High Power Mode”. Nie było jednak do końca jasne, w jakiej formie i dla jakiego urządzenia zostanie ona wdrożona. Teraz Apple potwierdziło dla Macrumors, że ta innowacja jest przeznaczona dla high-endowej konfiguracji nowego MacBooka Pro.

To nowe ustawienie jest przeciwieństwem „Low Power Mode“, który ma na celu zmniejszenie wydajności systemu w celu wydłużenia czasu pracy na baterii. Nowy tryb będzie dostępny tylko w 16-calowych MacBookach Pro z układem M1 Max, a nie w 14-calowych MacBookach Pro i modelach z układem M1 Pro.

Wewnątrz macOS Monterey Beta czytamy: „Twój Mac optymalizuje wydajność, aby lepiej wspierać zadania wymagające dużej ilości zasobów. Może to powodować głośniejszy dźwięk wentylatora.” Prawdopodobnie nowy tryb nie zostanie uruchomiony w normalnych, codziennych warunkach, a jedynie wtedy, gdy użytkownicy będą renderować większe pliki lub wykonywać zadania wymagające intensywnego przetwarzania grafiki, które wymagają dodatkowego zwiększenia wydajności, na przykład.


Niedawno omawialiśmy już nowy system wentylatorów. W tym kontekście Apple już podkreślało, że włącza się to tylko bardzo rzadko, a nawet nie podczas większości zadań, które wykonuje się na co dzień.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej