27-calowy iMac Pro z wyświetlaczem mini LED ma trafić do sprzedaży wiosną 2022 roku

przez Eryk
0 komentarzy

Według wybiegającego w przyszłość artykułu na temat nadchodzących urządzeń Apple, napisanego przez analityka wyświetlaczy Rossa Younga, następna generacja Apple „iMac Pro” ma się pojawić na wiosnę przyszłego roku.

Young mówi, że nowy iMac jest „oczekiwany na wiosnę”, przy czym wiosna na półkuli północnej zaczyna się 20 marca, a kończy 21 czerwca. Apple często organizuje imprezę na wiosnę, więc może moglibyśmy zobaczyć nowego iMaca na dorocznym wiosennym wydarzeniu.

27-calowy iMac Pro z wyświetlaczem mini LED
27-calowy iMac Pro z wyświetlaczem mini LED

27-calowy iMac Pro z wyświetlaczem mini LED

Były plotki o iMac z wyświetlaczem większym niż 27 cali, ale bardziej aktualne informacje, w tym szczegóły Younga, wskazały, że Apple zatrzymuje 27-calowy rozmiar wyświetlacza. Urządzenie wykorzystuje wyświetlacz mini-LED podobny do tego z MacBooka Pro i obsługuje częstotliwość odświeżania ProMotion 120 Hz.

Aby uprościć strategię nazewnictwa, nowy iMac mógłby nosić nazwę „iMac Pro„, co odróżniłoby go od 24-calowego iMaca i zrównało z maszynami MacBook Pro. W nowych 27-calowych komputerach iMac mają być zastosowane te same układy M1 Pro i M1 Max, co w MacBookach Pro z 2021 roku.

Pojawiły się plotki o przejściu Apple na wyświetlacze OLED dla niektórych Maców i iPadów zamiast mini-LED-ów, a Young porusza ten temat również w swojej analizie. Young uważa, że OLED-owego iPada czy MacBooka powinniśmy się spodziewać najwcześniej w 2023 roku.

W tej chwili ceny paneli mini-LED Apple są droższe niż podobne panele OLED, ale adopcja OLED kontra kontynuacja adopcji mini-LED będzie zależeć od tego, jak szybko ceny mini-LED spadną. Young twierdzi, że różnice cenowe w „bitwie OLED vs. mini-LED” będą „krytyczne”.

via macrumors

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej