27-calowy monitor Apple z mini LED pojawi się z opóźnieniem

przez Eryk
0 komentarzy

Apple chce rozszerzyć swoją ofertę monitorów i podobno planuje wprowadzenie 27-calowego modelu wyposażonego w mini-LED-y. Mówi się, że istnieją poważne problemy, które opóźniają wprowadzenie produktu na rynek.

Według pogłosek firma Apple planuje wprowadzenie zewnętrznego 27-calowego wyświetlacza z mini LED. Według wcześniejszych doniesień, miał on zostać zaprezentowany w połowie roku.

27-calowy monitor Apple z mini LED
Studio Display(zdjecie: apple.pl)

27-calowy monitor Apple z mini LED

Ross Young, specjalista w dziedzinie wyświetlaczy, donosi, że z łańcucha dostaw wynika, iż firma Apple ma problemy z produkcją, które uniemożliwiają wprowadzenie wyświetlacza na rynek już w połowie 2022 roku. Opóźnienia mogą oznaczać, że mini-LED pojawi się dopiero w październiku 2022 r.

Powodem są związane z pandemią problemy produkcyjne w chińskich fabrykach, a dokładniej zamknięta fabryka firmy Quanta. Apple reorganizuje obecnie swoją produkcję, ale to jeszcze potrwa.

najlepszy 27-calowy monitor

Na początku 2022 roku firma Apple zaprezentowała monitor Studio Display, który zebrał nie tylko pozytywne recenzje. Na przykład słaba kamera internetowa została skrytykowana za to, że nie spełnia oczekiwań. Niedawno firma Apple udostępniła aktualizację dla aparatu, ale jego jakość nie uległa znaczącej poprawie. Ponadto jest to wyświetlacz, który nie obsługuje technologii HDR. Z tego powodu nie nadaje się do różnych zastosowań związanych z filmami i zdjęciami. Ponadto brakuje podświetlenia mini-LED.

Model 27-calowy może wypełnić ważną lukę

Pomiędzy szalenie drogimi monitorami Pro Display XDR i Studio Display powstała więc luka, którą mógłby wypełnić 27-calowy model mini LED. Wiele lat temu firma Apple całkowicie zrezygnowała z zewnętrznych wyświetlaczy i wraz z partnerami, takimi jak LG, próbowała zaoferować klientom ofertę innych firm.

Czy interesuje Cię monitor Apple, czy wolisz korzystać z zewnętrznych monitorów innych firm?

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.