5G zużywa baterię iPhone’a 12 o 20% szybciej niż 4G

przez Eryk

Po wczorajszych recenzjach iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro, nowy raport Tom’s Guide ujawnia zakres skrócenia żywotności baterii podczas korzystania z 5G. Co z ogoly bylo do przewidzenia. Tak jest nie tylko w iPhonie ale i w roznych telefonach innych Producentow.

Raport przedstawia test, w którym iPhone nieprzerwanie surfuje po sieci przy jasności ekranu 150 nitów, uruchamiając nową witrynę co 30 sekund, aż do wyczerpania baterii. Co ciekawe, test został przeprowadzony na telefonie iPhone 12 i 12 Pro zarówno w sieci 4G, jak i 5G.

Korzystając z 5G, iPhone 12 działał zaledwie osiem godzin i 25 minut, a iPhone 12 Pro – dziewięć godzin i sześć minut. Podczas korzystania z 4G, ‌iPhone 12‌ i 12 Pro działają dluzej, wytrzymując odpowiednio przez dziesięć godzin i 23 minuty oraz 11 godzin i 24 minuty. Oznacza to, że żywotność baterii w iPhonie 12 i iPhonie 12 Pro wyczerpuje się o około 20 procent szybciej podczas korzystania z 5G.

Wyniki dotyczące baterii mogły być przyczyną podjęcia przez Apple decyzji o włączeniu trybu Smart Data . Na przykład iPhonie 12 i iPhonie 12 Pro, który wybiórczo wyłącza 5G w momentach, gdy nie jest to potrzebne podczas przesyłania strumieniowego muzyki przy wyłączonym ekranie tryb Smart Data podobno wyłącza 5G i zamiast tego faworyzuje 4G.

Jednak użytkownicy maja mozliwosc ręcznie wyłączyć 5G, aby wydłużyć żywotność baterii . W ustawieniach użytkownicy mogą wybierać spośród 5G włączony, 5G Auto, który wydaje się być trybem Smart Data, oraz LTE.

Related Posts

1 komentarzy

Niezależny 21 października, 2020 - 22:37

Słabo to widze, chociaż 5G ogółem mi nie potrzebne będzie. Mogli by w końcu większa baterie wbudować a nie kombinują ciągle.

Reply

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej