Adobe Premiere Pro jest teraz kompatybilny z M1

przez Eryk

Firma Adobe przeniosła oprogramowanie do edycji wideo na platformę Apple Silicon. Oznacza to, że oprogramowanie działa teraz natywnie na nowych procesorach.

Apple dostosowało Premiere do procesora M1, dzięki czemu funkcja edycji wideo działa teraz nieco szybciej. Najważniejszą nową funkcją jest jednak „Automatyczne tworzenie napisów„, którą Adobe wbudowało w Premiere. Narzędzie zapewnia, że filmy są transkrybowane i napisy są tworzone automatycznie.

Adobe Premiere Pro jest teraz kompatybilny z M1
Photo by cottonbro on Pexels.com

Adobe Premiere Pro jest teraz kompatybilny z M1

Funkcja ta jest częścią lipcowej wersji programu Adobe i jest dostępna dla wszystkich subskrybentów Adobe Premiere Pro bez dodatkowych opłat.

Funkcja ta automatycznie przepisuje ścieżkę dźwiękową na tekst i umieszcza napisy w odpowiednim miejscu na osi czasu w programie Adobe Premiere Pro. Wyświetlanie napisów może być również edytowane ręcznie. W sumie funkcja mowy z tekstem obsługuje 13 języków.

Według Adobe, Premiere Pro działa teraz na komputerach Apple M1 prawie o 80 procent szybciej niż na porównywalnych komputerach Mac z procesorem Intel. Oprócz Premiere Pro, także Media Encoder i Character Animator są teraz natywne dla M1. Ale są też złe wiadomości: Adobe After Effects dla M1 wejdzie w fazę beta dopiero w 2022 roku. Adobe nie ogłosiło jeszcze, kiedy zostanie wydana ostateczna wersja.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej