AirPods 3: Oto nowe, bezprzewodowe słuchawki douszne firmy Apple

przez Eryk
0 komentarzy

Podczas imprezy „Unleashed” Apple zaprezentowało nowe modele MacBooków Pro z układami M1 Pro i Max, nowe opcje kolorystyczne głośnika HomePod mini oraz nowe słuchawki AirPods. AirPods 3 generacji nie tylko posiadają nowy design oparty na AirPods Pro, ale również przejmują inne funkcje tego właśnie modelu.

AirPods 3
AirPods 3 (zdjęcie: apple)

Ku uciesze Świętego Mikołaja, Apple wprowadza na rynek słuchawki AirPods 3 w samą porę na świąteczne zakupy. Choć prezentacja nowego modelu była już oczekiwana przez obserwatorów rynku i plotkarzy na wrześniowe wydarzenie „California Streaming”, to małe pudełko z nowymi bezprzewodowymi słuchawkami powinno znaleźć się pod niejedną choinką w tym roku.

Słuchawki AirPods 3 w skrócie: Co nowego

  • Zmienione dopasowanie
  • Nowa konstrukcja, wzorowana na tej z AirPods Pro
  • Sterowanie za pomocą czujnika siły, jak w AirPods Pro, zamiast gestów stukania, jak w starszych modelach AirPods
  • Nowe sterowniki i adaptacyjny korektor dźwięku
  • Dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem głowy
  • dłuższa żywotność baterii
  • etui do ładowania bezprzewodowego z obsługą MagSafe jest już standardem
  • Wodoodporny i odporny na pot
  • Składanie zamówień rozpocznie się 18.10.2021, sprzedaż w sklepach już w przyszłym tygodniu w cenie 949 zł

Trzecia generacja słuchawek AirPods została wyposażona w nową technologię, która wydłuża czas pracy baterii w słuchawkach dousznych. Pozostały znane funkcje, takie jak intuicyjne parowanie słuchawek i urządzenia z systemem iOS oraz szybkie przełączanie między różnymi odtwarzaczami.

A propos etui do ładowania: Wraz z AirPods 3 etui do ładowania zgodne z Qi, które wcześniej było dostępne tylko za dodatkową opłatą, staje się standardem – do tej pory wygodniejsze ładowanie bezprzewodowe było dostępne tylko za dodatkowe pieniądze; alternatywnie etui do ładowania bezprzewodowego można było kupić osobno za pokaźne 389,00 zł.

I co jeszcze? Nie wszystkie plotki związane z nowymi słuchawkami AirPods okazały się prawdą. Ostatnio Kevin Lynch, dyrektor wykonawczy Apple, podsycił spekulacje na temat nowych funkcji śledzenia zdrowia. Apple mogłoby w przyszłości wbudować w AirPods czujniki, które mierzyłyby stan zdrowia ich użytkowników – ale ta przyszłość to oczywiście jeszcze nie teraz i dziś, podobnie jak w przypadku Apple Watch musimy poczekać na zaawansowane sensory do mierzenia np. poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego czy temperatury. Aktywna redukcja szumów jest nadal zarezerwowana dla modeli Pro i Max, ale dynamiczne śledzenie ruchów głowy dla dźwięku przestrzennego jest nowością – z kolei treści Dolby Atmos mogły być odtwarzane już przez poprzedników.

Nowy design z nowym dopasowaniem ma również wpływ na brzmienie. Dźwięk będzie prawdopodobnie w dużej mierze na równi z AirPods 2, ale będzie oferować więcej basów ze względu na lepsze zamknięcie kanału słuchowego – nie wiadomo dokładnie, jak nowa konstrukcja wpłynie na dźwięk.

Cena i dostępność słuchawek AirPods 3

Nowe słuchawki AirPods 3 można zamawiać od dziś, 18 października 2021 roku. Apple ogłosiło, że będą one dostępne w sklepach 26 października. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, Apple oferuje nowe słuchawki AirPods 3. generacji tylko w jednym wariancie: etui do ładowania bezprzewodowego jest teraz zawsze w zestawie. Sugerowana przez producenta cena detaliczna wynosi 949,00 zł.

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.