white and gray wireless headphones

AirPods Lite, nowy model serii AirPods ?

przez Eryk

Apple oferuje swoje słuchawki AirPods już od kilku lat. Począwszy od „oryginalnych” słuchawek AirPods, producent z Cupertino oferuje obecnie cztery różne modele AirPods: AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro 2 i AirPods Max.

AirPods Lite

AirPods Lite, nowy model serii AirPods ?

Apple stworzyło prawdziwy sukces dzięki słuchawkom AirPods. Początkowo wyśmiewane, słuchawki sprzedają się „jak ciepłe bułeczki”. Trzeba jednak przyznać, że konkurencja w dziedzinie całkowicie bezprzewodowych słuchawek jest obecnie ogromna i Apple zdecydowanie odczuwa presję. Słuchawki AirPods nie są tanie. Według Jeffa Pu z Haitong Intl Tech Research, Apple pracuje nad tak zwanymi „AirPods Lite”, a więc tańszymi słuchawkami AirPods, które miałyby trafić do niższego segmentu cenowego.

Mimo że słuchawki AirPods odniosły spory sukces, Jeff Pu, na podstawie swoich źródeł, spodziewa się, że w tym roku popyt na nie spadnie. W szczególności oczekuje się, że sprzedaż AirPods spadnie z 73 milionów sztuk w 2022 roku do 63 milionów w 2023 roku. Jest to uzasadnione umiarkowanym popytem na słuchawki AirPods 3 oraz faktem, że Apple raczej nie wprowadzi w tym roku nowego modelu AirPods.

Nie jest jasne, czym dokładnie mają być AirPods lite. Analityk opisuje ten model jedynie jako tańszy produkt, który ma konkurować ze słuchawkami innych firm. Wprowadzając słuchawki AirPods 3 (od 209 euro), Apple uczyniło z AirPods 2 (159 euro) nowy model podstawowy. AirPods lite powinny więc kosztować mniej niż 159 euro. Oczywiście jest też możliwe, że Apple „przetworzy” komponenty ze słuchawek AirPods 2 i stworzy tańszy model „lite”.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej