AirPods Max: oprogramowanie beta potwierdza wyższą jakość kodeka Bluetooth

przez Eryk

Apple udostępniło niedawno nową wersję beta oprogramowania sprzętowego dla słuchawek AirPods. Teraz jeden z deweloperów potwierdził, że wersja beta zawiera kodek Bluetooth wyższej jakości dla słuchawek AirPods Max. Poprawia to jakość głosu w słuchawkach Apple i daje nam przedsmak ulepszeń wprowadzonych w modelu AirPods Pro 2.

AirPods Max
AirPods Max

Słuchawki AirPods Pro 2 obsługują technologię Low-Energy-Audio

Użytkownik Twittera George (za pośrednictwem serwisu ShrimpApplePro) poinformował, że włączył kodek LC3 w swoich słuchawkach AirPods Max za pomocą oprogramowania sprzętowego w wersji beta. Kodek LC3 to nowy kodek Bluetooth o niskim poborze mocy i wysokiej jakości, który wkrótce będzie dostępny dla słuchawek.

Kodek Low Complexity Communication – w skrócie LC3 – będzie w stanie przesyłać dane z dużo mniejszą częstotliwością, nie pogarszając jakości dźwięku, jaką obecnie można usłyszeć w standardzie Bluetooth.

W tym przypadku, jak pokazał użytkownik Twittera, kodek LC3 poprawi jakość połączeń audio. Kodek LC3 poprawi jakość połączeń audio, wydajność i stabilność urządzeń Bluetooth, ale aby w pełni wykorzystać możliwości tego standardu, wymagany jest standard Bluetooth 5.2, którego nie mają słuchawki AirPods. Oczekuje się jednak, że kolejna generacja słuchawek AirPods będzie wyposażona w interfejs Bluetooth 5.2.

Źródła serwisu 9to5Mac potwierdzają, że kolejna generacja słuchawek AirPods Pro – o nazwie kodowej B698 – będzie wyposażona w następną wersję układu H1, procesora dźwięku opracowanego przez firmę Apple. Nowy układ ma być zdolny do przetwarzania tej technologii audio. Ponadto w systemie iOS 16 pojawiły się już wskazówki, że będzie on obsługiwał kodek LC3 i dźwięk o niskim poborze energii.

Te nowe technologie znacznie poprawią jakość dźwięku w słuchawkach AirPods Pro 2 i kolejnych modelach AirPods. Firma Apple już wcześniej mówiła o swoim zamiarze „przesuwania granic technologii Bluetooth”. Już oprogramowanie układowe wskazuje na to, że firma z Cupertino jest o krok bliżej osiągnięcia tego celu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej