AirPods można teraz aktualizować z komputera Mac z systemem macOS 12.3 Beta

przez Eryk

Proces aktualizacji firmware’u AirPods jest dość zagmatwany, ponieważ nie ma żadnego ręcznego sposobu na pobranie i zainstalowanie nowego oprogramowania, ani nawet żadnej informacji o postępie aktualizacji. Ale macOS 12.3 beta w końcu pozwala na aktualizację AirPods z poziomu Maca.

Jak zaktualizować AirPods ?

AirPods można teraz aktualizować z komputera Mac z systemem macOS 12.3 Beta
DrNickStafford / Pixabay

AirPods można teraz aktualizować z komputera Mac z systemem macOS 12.3

Serwisowi 9to5Mac udało się potwierdzić, że macOS Monterey 12.3 Beta, który został udostępniony deweloperom w czwartek, zawiera framework odpowiedzialny za aktualizację firmware’u słuchawek AirPods. Wcześniej te aktualizacje mogły być wykonywane tylko przez iPhone’a lub iPada.

W naszych testach udało nam się pomyślnie zaktualizować parę AirPods Pro do najnowszej wersji firmware’u dostępnej na komputerze Mac z systemem macOS Monterey 12.3 Beta. Niestety, tak jak w przypadku iOS, proces aktualizacji jest uruchamiany automatycznie, co oznacza, że nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, kiedy aktualizacja jest dostępna lub kiedy Mac ją pobierze – przynajmniej nie w żaden prosty sposób.

Apple twierdzi, że aktualizacje firmware’u AirPods są instalowane, gdy słuchawki są podłączone do urządzenia Apple przez Bluetooth. Jeśli słuchawki AirPods są podłączone do źródła zasilania, proces ten może pomóc.

Aktualizacja AirPods za pomocą komputera Mac

W przeciwieństwie do iPhone’a i iPada, Mac nie wyświetla aktualnej wersji firmware’u słuchawek AirPods. Mimo to możliwość aktualizacji bezprzewodowych słuchawek Apple na Macu jest lepsza niż nic, zwłaszcza dla tych, którzy mają tylko Maca i nie dysponują urządzeniem z iOS.

macOS Monterey 12.3 beta jest już dostępny dla deweloperów, a oficjalna wersja ma się pojawić wiosną tego roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej