AirPods Pro 2: nowe wskazówki dotyczące lepszej jakości dźwięku i nie tylko

przez Eryk

Plotki o tym, że Apple może wprowadzić drugą generację AirPods Pro jesienią, krążyły już od jakiegoś czasu. Nowy wpis w bazie danych znów podsyca plotki.

AirPods Pro 2

AirPods Pro 2: nowe wskazówki dotyczące lepszej jakości

Wczoraj Apple ogłosiło, że kolejne Wydarzenie Specjalne odbędzie się 7 września. Pod hasłem „Further Ahead” Apple ma zaprezentować iPhone’a 14, iPhone’a 14 oraz kolejną generację zegarka Apple Watch. Ponadto może pojawić się iPad 10. Nie wiadomo jednak, czy producent iPhone’a zaprezentuje także nowe produkty audio, takie jak odświeżony HomePod (mini) czy nowe AirPods Pro. To ostatnie jest bardzo prawdopodobne.

Apple przygotowuje urządzenia z Bluetooth 5.2

Na początku sierpnia Apple zarejestrowało zainteresowanie urządzeniami z Bluetooth 5.2 w bazie danych produktów Bluetooth SIG. Chociaż „podsystem hosta” jest wymieniony jako wersja 5.3, w rzeczywistości jest to wersja 5.2. Nie jest to rzadkość w produktach Apple. Na przykład iPhone’y i iPady są wymienione w wersji 5.1, choć według Apple są wyposażone tylko w Bluetooth 5.0.

Nowy wpis w bazie danych może wskazywać, że Apple może wyposażyć nowe modele iPhone’ów oraz nadchodzące słuchawki AirPods Pro w ulepszony standard. Szczególnie słuchawki mogłyby na tym skorzystać. W końcu nowy standard zawiera kilka praktycznych funkcji, takich jak LE Audio. Jest to rozszerzenie standardu Bluetooth LE o niskim zużyciu energii i nie tylko zapewnia lepszą jakość dźwięku. Oszczędza też energię baterii, więc dłuższe działanie nie stanowi problemu. LE Audio zapewnia także możliwość używania więcej niż dwóch słuchawek Bluetooth na jednym telefonie iPhone.

Kilka tygodni temu organizacja Bluetooth Special Interest Group (SIG) przewidywała, że pierwsze urządzenia z nowym standardem mogą pojawić się przed końcem 2022 roku. Nierzadko Apple jest pionierem w dziedzinie nowych technologii, dlatego według zapewnień firmy AirPods Pro (a później także AirPods Max) mogły wznieść się na nowy, nieosiągalny wcześniej poziom dźwięku. Nie wiadomo jeszcze, czy AirPods Pro 2 zostaną ogłoszone już na początku września, czy też zostaną zaprezentowane w późniejszym terminie.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej