AirPods Pro 2 to AirPods Max do twojej kieszeni

przez Eryk

Inżynier Apple wypowiedział się na temat konstrukcji słuchawek AirPods Pro 2, które mają brzmieć jak AirPods Max. W końcu jednak trzeba było pójść na kompromis.

Inżynier Apple, Esge Andersen, opisał, jak Apple udało się zwiększyć jakość dźwięku w AirPods Pro 2 w porównaniu z poprzednim modelem, nie zmieniając przy tym w sposób zauważalny wyglądu słuchawek. Celem Apple było, by słuchawki brzmiały tak dobrze, jak duże, nauszne AirPods Max. W końcu doszło do kompromisu, przyznał Andersen.

AirPods Pro 2

AirPods Pro 2 to AirPods Max do twojej kieszeni

Anderson powiedział w rozmowie z magazynem What Hi-Fi: „Chcieliśmy, żeby każdy miał AirPods Max w kieszeni”.

Anderson ujawnił, że Apple ma grupę tzw. ekspertów-słuchaczy, z którymi konsultuje się podczas testowania projektów. Największym wyzwaniem był zakres wysokich częstotliwości – rozwiązaniem było skupienie się na przepływie powietrza.

Dwie dotychczas wydane generacje modeli AirPods Pro mają praktycznie identyczny wygląd, z wyjątkiem zmienionych otworów wentylacyjnych i mikrofonów w słuchawkach. Andersen mówi, że musieli zmienić system wentylacji, aby zoptymalizować przepływ powietrza dla kierowcy.

„Kiedy mówimy o dobrym dźwięku, chodzi o to, jak poruszamy powietrze w produkcie” – powiedział Anderson.

Słuchawki AirPods Pro 2 nie obsługują bezstratnego dźwięku, choć jest to ważna cecha Apple Music. Anderson powiedział, że jest to spowodowane ograniczeniami Bluetooth, a nie sprzętem czy oprogramowaniem Apple.

„Chcemy zadbać o jakość dźwięku, a możemy to zrobić za pomocą wielu innych środków”.

Czy masz może oba modele – AirPods Pro 2 i AirPods Max? Jak wygląda porównanie jakości dźwięku?

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej