AirTagi: Apple zapowiada aplikację na Androida + poprawa prywatności

przez Eryk

Apple potwierdziło, że poprawi warunki prywatności dotyczące AirTags, aby lepiej zapobiegać prześladowaniu. Producent z Cupertino rozpoczął już wprowadzanie aktualizacji oprogramowania Over-the-air dla AirTags. Tutaj dowiesz się, o co w tym wszystkim chodzi. Apple ogłosiło również aplikację na Androida dla AirTags.

AirTagi: Apple zapowiada aplikację na Androida + poprawa prywatności
zdjęcie by apple

AirTagi: Usprawnienia w zakresie ochrony prywatności

Apple przyznało w rozmowie z CNET, że będzie wprowadzać poprawki do AirTags. Obecnie AirTagi odtwarzają dźwięk, gdy są z dala od swojego właściciela przez trzy dni. Po aktualizacji AirTags, która już jest wprowadzana, będą one losowo odtwarzać dźwięk między ośmioma lub 24 godzinami, gdy będą z dala od swojego właściciela.

AirTags są tak zaprojektowane, by zapobiegać prześladowaniu. Odtwarzają one dźwięk, aby ostrzec użytkowników, jeśli AirTag zostanie im ” podrzucony”. Jednak po premierze, Apple spotkało się z krytyką, która stwierdziła, że funkcja zapobiegająca prześladowaniom nie idzie wystarczająco daleko.

Na szczęście Apple wzięło sobie tę krytykę do serca. Oprócz dostosowania okna czasowego, w którym odtwarzany jest dźwięk, firma stworzy nowe sposoby ostrzegania użytkowników, gdy w pobliżu znajduje się niespodziewane urządzenie AirTag lub urządzenie z funkcją „Lokalizator”.

Nadchodzi aplikacja na Androida

Aby jeszcze bardziej uspokoić użytkowników w kwestii swoich AirTagów, Apple potwierdziło, że pracuje nad aplikacją dla urządzeń z Androidem, która pomoże użytkownikom wykryć urządzenie AirTag lub Find My Network, które nieoczekiwanie ” wędrowało ” z nimi.
Aplikacja na Androida zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej