AirTagi dostaja konkurencje, Samsung wprowadza Lokalizator Galaxy SmartTag

przez Eryk

Nowe modele Galaxy S21 i Galaxy Buds Pro były punktem kulminacyjnym dzisiejszej imprezy Unpacked, ale nie wszystkie z nich Samsung przygotował dla swoich fanów. Firma zaprezentowała również Galaxy SmartTag, który jest zasadniczo urządzeniem do śledzenia lokalizacji z obsługą Bluetooth LE, który można przymocować do breloków i innych obiektów, podobnie jak Apple planuje zrobić ze swoimi AirTags.

Samsung Galaxy SmartTag

Galaxy SmartTag współpracuje z aplikacją SmartThings firmy Samsung i jest zgodny z funkcją SmartThings Find, która została dodana do platformy w zeszłym roku. Oznacza to, że użytkownicy smartfonów i tabletów Galaxy mogą zlokalizować SmartTag w dowolnym miejscu, o ile znajduje się on w zasięgu innego urządzenia Galaxy z połączeniem Bluetooth, niezależnie od tego, kto jest właścicielem. Wszystko to jest częścią sieci urządzeń Samsunga, które mogą wymieniać zaszyfrowane sygnały za pośrednictwem SmartThings.

zdjecie: samsung.com

Koncepcja przypomina planowane przez Apple AirTagi, które mają pełnić podobną funkcję w ekosystemie Apple. W tym przypadku Apple używa aplikacji „Where is?”, Aby zlokalizować urządzenie śledzące. Jak dotąd wciąż czekamy na oficjalne wprowadzenie.

https://youtu.be/r26JHAOtVSc

Samsung wprowadza na rynek dwie wersje swojego nowego Galaxy SmartTag, drugą z łącznością UWB (Ultra-Wideband). UWB powinno również obsługiwać Smart Tracker firmy Apple. Zaletą jest wysoka dokładność i związana z tym dokładniejsza lokalizacja. Normalny wariant Bluetooth LE trafi na półki pod koniec stycznia po 155,00 zł za sztukę. Wariant UWB ma pojawić się w ciagu tego roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej