AirTags: iPhone’y i urządzenia z Androidem mogą odczytywać smart trackery Apple’a przez NFC

przez Eryk

AirTags są oficjalne, jak ogłosił Apple swój inteligentny tracker wczorajszego wieczoru. Od piątku Apple AirTags będzie można zamawiać za pośrednictwem Apple Online Store. Od wczorajszej zapowiedzi, mówiliśmy Wam już tu o inteligentnym trackerze.

AirTags

Airtags kompatybilne z Androidem za pomocą NFC

Stopniowo pojawia się coraz więcej informacji na temat tego, jak to działa. Na przykład, AirTags posiadają również chip NFC, który może być odczytywany przez urządzenia iPhone i Android.

Apple Airtags mogą być identyfikowane nie tylko z iPhone’a, ale także z urządzenia z systemem Android, gdy są one w trybie „utracone”, zgodnie z dokumentem wsparcia Apple.

Zasadniczo można przypisać AirTag do przedmiotu i oznaczyć go domyślną nazwą, taką jak „Klucz” lub „Kurtka”, a nawet nazwą wybraną przez siebie. Po skonfigurowaniu AirTag, pojawi się on na nowej zakładce „Przedmioty” w aplikacji Loaklizator.

Jeśli AirTag jest oddzielony od swojego właściciela i znajduje się poza zasięgiem Bluetooth, system sieci „Znajdz” może pomóc go namierzyć. Siec”Znajdź?” składa się obecnie z prawie miliarda urządzeń Apple i może wykryć sygnały Bluetooth z zagubionego AirTaga i przekazać jego lokalizację właścicielowi. Proces ten odbywa się w tle, jest anonimowy i odbywa się z zachowaniem najwyższego poziomu ochrony prywatności.

Gdy zgubiony AirTag zostanie odnaleziony, znalazca może go seskanowac za pomocą iPhone’a lub dowolnego urządzenia obsługującego technologię NFC. Następnie zostaniemy przekierowani na stronę internetową, na której wyświetli się numer telefonu kontaktowego do właściciela, jeśli został podany.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej