Aktualizacja do iOS 15 nie jest obowiązkowa, aby uzyskać aktualizacje zabezpieczeń

przez Eryk

Nie musisz aktualizować systemu do wersji iOS 15 ani iPadOS 15. Od teraz Apple chce dać Ci więcej możliwości wyboru. Powiemy ci, jak to będzie działać.

Już przy okazji iOS 14.6 i bety iOS 14.7 Apple zapowiedziało, że da Wam znacznie większy wybór co do tego, które aktualizacje, jak i kiedy instalujecie. Już teraz możesz zdecydować, czy chcesz tylko pobrać aktualizację iOS, czy też funkcja automatyczna ma ją natychmiast zainstalować. Wraz z tym pojawiła się też wcześniej opcja instalowania tylko aktualizacji bezpieczeństwa. Jest ku temu powód, który Apple ujawniło wraz z iOS 15.

Aktualizacja do iOS 15
screenshoot z apple.com

Pozostańcie przy iOS 14 i bądźcie bezpieczni

Jak informuje nas firma na stronie zapowiedzi iOS 15, w przyszłości będziesz miał wybór, czy aktualizować do nowej głównej wersji, czy nie, bez żadnych niedogodności w kwestii bezpieczeństwa:

Aktualizacje oprogramowania
iOS oferuje teraz w aplikacji Ustawienia wybór między dwiema wersjami aktualizacji oprogramowania. Możesz zaktualizować iOS 15 do najnowszej wersji, gdy tylko się ukaże, aby uzyskać najnowsze funkcje i najbardziej wszechstronny zestaw aktualizacji zabezpieczeń. Możesz też pozostać przy iOS 14 i nadal otrzymywać ważne aktualizacje zabezpieczeń, dopóki nie będziesz gotowy na aktualizację do kolejnej dużej wersji.

W skrócie oznacza to, że Apple nie będzie już zmuszać Was do aktualizacji, wprowadzając tam nową funkcję związaną z bezpieczeństwem. Wszystkie te ważne aktualizacje bezpieczeństwa będą dostępne także dla iOS 14. Pozostawili jednak otwartą kwestię, jak długo firma będzie wspierać w ten sposób stary system operacyjny. Zakładamy, że tak może pozostać przez około dwa lata, jako że Apple wypuściło ostatnio także aktualizacje bezpieczeństwa dla iOS 12.

jak pobrać ios 15

Co sądzicie o nowym nastawieniu Apple do aktualizacji? Czy jest to rozsądne posunięcie, czy może lepiej byłoby, gdyby Apple poświęciło te zasoby na tworzenie nowych systemów operacyjnych tak wolnych od błędów, jak to tylko możliwe? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej