Always On Display zużycie baterii

przez Eryk

Wraz z modelami iPhone 14 Pro firma Apple po raz pierwszy wprowadziła do swoich smartfonów funkcję Always on Display. Dzięki funkcji Always On Display ekran blokady iPhone’a 14 Pro lub iPhone’a 14 Pro Max jest przyciemniony, ale jednocześnie widoczne są na nim przydatne informacje, takie jak godzina, widżety i tapeta.

Always On Display zużycie baterii

Zastosowano tu nowe technologie, które zapewniają bardzo wysoką wydajność energetyczną wyświetlacza. Ale ile energii tak naprawdę zużywa ta funkcja? Kanał YouTube PhoneBuff przedstawia odpowiedź w nowym filmie.

Ile baterii zużywa Always On Display?

Od wersji iOS 16.2 nowe modele iPhone’a 14 Pro oferują różne ustawienia działania funkcji Always On Display: Funkcja jest domyślnie włączona. Mamy tu między innymi wybór między wyświetlaniem widżetów bez tła ekranu a widżetami z lekko przyciemnionym tłem ekranu. Oczywiście funkcję tę można też całkowicie wyłączyć.

Ważny przy badaniu zużycia energii jest fakt, że wyświetlacz Always On dostosowuje się do światła otoczenia. Oznacza to, że iPhone zmniejsza jasność, im ciemniejsze jest otoczenie. Dlatego Phonebuff przeprowadził pomiary w różnych warunkach oświetleniowych. Ponadto podczas testu włączony został tryb samolotowy.

Always On Display zużycie baterii

Przyjrzyjmy się najpierw charakterystyce, która powinna być zbliżona do sytuacji w pomieszczeniach (150 luksów). Dla porównania: w gabinecie powinno być około 280 luksów.

W tym scenariuszu iPhone wykazał poziom baterii wynoszący 98% po 8 godzinach z aktywnymi widżetami (bez tła), a także z dodatkowo włączonym tłem ekranu. Jeśli funkcja Zawsze włączona jest wyłączona, bateria pozostaje na poziomie 100%.

Teraz zwiększa się natężenie światła otoczenia. Przy bardzo jasnym oświetleniu (1000 luksów) iPhone reguluje jasność ekranu znacznie wyżej. Nie zmienia to jednak zbytnio zużycia energii, jeśli weźmiemy pod uwagę wskaźnik stanu baterii. Po 8 godzinach stan spada do 98% (bez tła) lub 97% (z tłem) w trybie ciągłym.

Ponieważ z doświadczenia wynika, że stan baterii iPhone’a mieści się w górnym zakresie procentowym, 24-godzinny test w warunkach 1000 luksów powinien dać pewność. Teraz iPhone z widżetami (bez tapety) wykazał poziom baterii wynoszący 84 procent. Przy dodatkowo włączonym obrazie tła wynosi on nadal 80%. Jeśli funkcja stałego włączania jest wyłączona, bateria pozostaje na poziomie 100%.

Czy warto dezaktywować funkcję Always On Display ?

Naszym zdaniem praktyczne korzyści płynące z funkcji Always On przewyższają zużycie energii, z którym musisz się pogodzić. Co najwyżej, jeśli z trudem udaje Ci się przeżyć dzień na jednym ładowaniu baterii, zalecane jest wyłączenie tej funkcji.

Ponadto należy pamiętać, że wyświetlacz iPhone’a i tak się dezaktywuje, gdy znajduje się on na przykład w kieszeni lub torebce. Tutaj podsumowaliśmy przypadki, w których wyświetlacz Always-On zawsze się wyłącza.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.