Amazon uruchamia aplikację Prime Video na macOS

Amazon udostępnił w Mac App Store własną aplikację na macOS, za pomocą której można nie tylko strumieniować filmy, ale także je kupować.

przez Eryk
0 komentarzy

Aplikacja Amazon Prime Video na macOS oferuje właściwie wszystko to, co znajduje się również w aplikacji na iOS i iPadOS. Dostępne są nawet filmy typu „obraz w obrazie” oraz AirPlay.

na macOS
Photo by Katerina Holmes on Pexels.com

Aplikacja Prime Video dostępna na macOS

Nietypowe może wydawać się to, że ekosystem Mac jest silnie zorientowany na iTunes: Amazon Prime Video dla Mac pozwala także kupować i wypożyczać filmy bezpośrednio w aplikacji. Tak więc przełączanie się na Amazon Prime Video w przeglądarce nie jest konieczne. Nie wiadomo, czy Amazon, podobnie jak inni dostawcy, musi płacić Apple prowizję za sprzedaż w aplikacji.

Oczywiście, postęp przeglądania jest również zapisywany w aplikacji macOS i synchronizowany z innymi aplikacjami dla tego samego konta. Aplikację można pobrać bezpłatnie z Mac App Store i działa ona zarówno na aplikacjach Intela, jak i Apple Silicon, ale dopiero od macOS Big Sur.

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.