Android 12 ujawnia powiadomienie o dostępie do schowka w stylu iOS 14

przez Eryk

Android 12

Nowy wyciek z XDA Developer pokazuje, że Google planuje wprowadzić nowe powiadomienie, które użytkownicy zobaczą, gdy aplikacja uzyska dostęp do ich schowka.

Android 12

Android 12 ujawnia powiadomienie o dostępie do schowka w stylu iOS 14

Wraz z iOS 14 firma Apple wprowadziła mały baner u góry iPhone’ów i iPadów, który powiadamia użytkowników, gdy aplikacja uzyskuje dostęp do treści z ich schowka. Powiadomienie o dostępie do schowka było jedną z kilku nowych funkcji zorientowanych na prywatność w „iOS 14”, a teraz Google podąża śladami Apple.

Zgodnie ze zrzutami ekranu dostarczonymi przez XDA Developer, nowa funkcja będzie opcjonalna, w przeciwieństwie do iOS i iPadOS 14. Google mówi, że po włączeniu „Pokaż dostęp do schowka” spowoduje wyświetlenie komunikatu, gdy aplikacje uzyskują dostęp do tekstu, obrazów lub innych treści, skopiowane ”.

Powiadomienie o dostępie do schowka to jedna z kilku funkcji w stylu iOS 14, które pojawią się w następnej wersji Androida, w tym nowe powiadomienia, gdy aplikacje uzyskują dostęp do aparatu i mikrofonu.

Powiadomienie o dostępie do schowka okazało się korzystne dla użytkowników od czasu premiery ‌iOS 14‌ we wrześniu. Po debiucie wielu użytkowników zdało sobie sprawę, że wiele popularnych aplikacji, w tym TikTok i Reddit, potajemnie uzyskuje dostęp do danych ze schowka użytkownika.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej