Aplikacja Clips z nowymi interakcjami AR

przez Eryk
0 komentarzy

Po wydaniu iOS 14.5, Apple wydało dziś dużą aktualizację swojej aplikacji Clips. Wersja 3.1 aplikacji Clips przynosi nowe, wciągające doświadczenia AR, które są możliwe dzięki skanerowi LiDAR w iPhone 12 Pro i w iPad Pro.

Aplikacja Clips z nowymi interakcjami AR
image by apple

Aplikacja Clips z nowymi interakcjami AR

Aktualizacja została krótko zademonstrowana podczas specjalnego wydarzenia Apple’a 20 kwietnia i jest już dostępna publicznie. Nowa wersja aplikacji Clips wykorzystuje skanowanie LiDAR do przekształcania scenerii wokół użytkownika za pomocą dynamicznych świateł, spadających obiektów i nie tylko.

Version History

  • 3.1
  • Dodaj nowy wymiar swoim filmom dzięki AR Spaces, funkcji rzeczywistości rozszerzonej, która wykorzystuje skaner LiDAR do tworzenia realistycznych efektów odwzorowujących kontury pomieszczenia*.
  • Wybieraj spośród siedmiu Przestrzeni AR, takich jak wstęgi tęczowego światła, uroczyste wybuchy konfetti, magiczny gwiezdny pył, pulsujący parkiet i wiele innych.
  • Nagraj znajomego za pomocą Przestrzeni AR i obserwuj, jak animowane efekty dostosowują się do osoby znajdującej się w pomieszczeniu.
  • Połącz Przestrzenie AR z etykietami tekstowymi, naklejkami i emoji, aby nadać swoim filmom jeszcze więcej osobowości.
  • Podczas korzystania z aplikacji Clips na iPadzie i tworzenia kopii lustrzanej na drugim ekranie możesz przełączać się między wyświetlaniem tylko swojego wideo lub całego interfejsu.
  • Zaznacz wiele projektów jednocześnie, aby szybko je usunąć lub zduplikować
  • Edytuj tekst w plakatach i naklejkach w orientacji poziomej na telefonie iPhone
  • Otrzymuj powiadomienia, gdy w Clips pojawią się nowe naklejki, plakaty i efekty
  • AR Spaces wymaga iPhone’a 12 Pro, iPhone’a 12 Pro Max lub iPada Pro (2020 lub nowszy)

Apple twierdzi, że siedem nowych efektów AR Spaces są dodane do aplikacji Clips z dzisiejszą aktualizacją: prima, konfetti, disco, parkiet, iskry, gwiezdny pył i serca. Z pomocą technologii segmentacji i okluzji znalezionych w Apple’s ARKit, Clips może zidentyfikować ludzi na kamerze, aby uczynić je częścią wideo, z efektami pochodzącymi z przodu i za nimi.

Co ciekawe, firma obiecuje teraz bardziej regularne aktualizacje biblioteki efektów Clips, która ma dostać nowe filtry, Live Titles, naklejki i plakaty związane z sezonowymi wydarzeniami i innymi trendami. Użytkownicy będą mogli włączyć powiadomienia w aplikacji, aby być informowanym o tych aktualizacjach.

Clips jest dostępny za darmo w App Store. Wymaga iPhone’a, iPoda touch lub iPada z systemem iOS 14.0 lub nowszym. Natomiast nowe efekty AR Spaces są dostępne tylko dla urządzeń ze skanerem LiDAR (iPad Pro 2020 i nowsze, iPhone 12 Pro i nowsze) – a te wymagają systemu iOS 14.5.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej