Aplikacja Clips z nowymi interakcjami AR

przez Eryk

Po wydaniu iOS 14.5, Apple wydało dziś dużą aktualizację swojej aplikacji Clips. Wersja 3.1 aplikacji Clips przynosi nowe, wciągające doświadczenia AR, które są możliwe dzięki skanerowi LiDAR w iPhone 12 Pro i w iPad Pro.

Aplikacja Clips z nowymi interakcjami AR
image by apple

Aplikacja Clips z nowymi interakcjami AR

Aktualizacja została krótko zademonstrowana podczas specjalnego wydarzenia Apple’a 20 kwietnia i jest już dostępna publicznie. Nowa wersja aplikacji Clips wykorzystuje skanowanie LiDAR do przekształcania scenerii wokół użytkownika za pomocą dynamicznych świateł, spadających obiektów i nie tylko.

Version History

  • 3.1
  • Dodaj nowy wymiar swoim filmom dzięki AR Spaces, funkcji rzeczywistości rozszerzonej, która wykorzystuje skaner LiDAR do tworzenia realistycznych efektów odwzorowujących kontury pomieszczenia*.
  • Wybieraj spośród siedmiu Przestrzeni AR, takich jak wstęgi tęczowego światła, uroczyste wybuchy konfetti, magiczny gwiezdny pył, pulsujący parkiet i wiele innych.
  • Nagraj znajomego za pomocą Przestrzeni AR i obserwuj, jak animowane efekty dostosowują się do osoby znajdującej się w pomieszczeniu.
  • Połącz Przestrzenie AR z etykietami tekstowymi, naklejkami i emoji, aby nadać swoim filmom jeszcze więcej osobowości.
  • Podczas korzystania z aplikacji Clips na iPadzie i tworzenia kopii lustrzanej na drugim ekranie możesz przełączać się między wyświetlaniem tylko swojego wideo lub całego interfejsu.
  • Zaznacz wiele projektów jednocześnie, aby szybko je usunąć lub zduplikować
  • Edytuj tekst w plakatach i naklejkach w orientacji poziomej na telefonie iPhone
  • Otrzymuj powiadomienia, gdy w Clips pojawią się nowe naklejki, plakaty i efekty
  • AR Spaces wymaga iPhone’a 12 Pro, iPhone’a 12 Pro Max lub iPada Pro (2020 lub nowszy)

Apple twierdzi, że siedem nowych efektów AR Spaces są dodane do aplikacji Clips z dzisiejszą aktualizacją: prima, konfetti, disco, parkiet, iskry, gwiezdny pył i serca. Z pomocą technologii segmentacji i okluzji znalezionych w Apple’s ARKit, Clips może zidentyfikować ludzi na kamerze, aby uczynić je częścią wideo, z efektami pochodzącymi z przodu i za nimi.

Co ciekawe, firma obiecuje teraz bardziej regularne aktualizacje biblioteki efektów Clips, która ma dostać nowe filtry, Live Titles, naklejki i plakaty związane z sezonowymi wydarzeniami i innymi trendami. Użytkownicy będą mogli włączyć powiadomienia w aplikacji, aby być informowanym o tych aktualizacjach.

Clips jest dostępny za darmo w App Store. Wymaga iPhone’a, iPoda touch lub iPada z systemem iOS 14.0 lub nowszym. Natomiast nowe efekty AR Spaces są dostępne tylko dla urządzeń ze skanerem LiDAR (iPad Pro 2020 i nowsze, iPhone 12 Pro i nowsze) – a te wymagają systemu iOS 14.5.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej