Aplikacja Gmail umożliwia teraz nawiązywanie połączeń głosowych i wideo

przez Eryk
0 komentarzy

Połączenia głosowe i wideo jeden na jeden są teraz udostepniane dla Google Chat bezpośrednio w aplikacji Gmail na iOS i Androida, zapowiedział Google. Funkcja została po raz pierwszy ogłoszona we wrześniu, ale od 6 grudnia rozpoczęło sie jej wdrażanie dla każdego, kto posiada Google Workspace, G Suite lub osobiste konta Google melduje na The Verge.

Aplikacja Gmail

Aplikacja Gmail umożliwia teraz nawiązywanie połączeń głosowych i wideo

Do tej pory możliwe było wykonywanie połączeń z poziomu aplikacji Gmail na iOS i Androida, ale użytkownicy musieli wysłać zaproszenie do połączenia wideokonferencyjnego Google Meet, co było bardziej skomplikowane i ograniczające.

W przyszłości jednak użytkownicy będą mogli stuknąć nowe ikony telefonu i wideo, które pojawią się w prawym górnym rogu poszczególnych ekranów czatu jeden na jeden w sekcji Google Chat w aplikacji.

Ponadto użytkownicy, którzy inicjują połączenie z aplikacji Google Chat będą teraz przekierowywani do aplikacji Gmail, podkreślając zamiar Google umieścić aplikację Gmail w centrum swoich platform komunikacyjnych.

Funkcja dzwonienia jest wprowadzana od 6 grudnia dla wszystkich osób posiadających Google Workspace, G Suite lub prywatne konta Google.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej