App Clip – programiści mogą teraz generować kody

przez Eryk

App Clips zostały wprowadzone w systemie iOS 14 jako nowy sposób korzystania z niektórych części aplikacji bez konieczności pobierania ich w całości na iPhone’a lub iPada. Podczas gdy użytkownicy mogli już wypróbować klipy aplikacji za pośrednictwem adresów URL, tagów NFC lub kodów QR, apple oferuje teraz programistom opcję generowania indywidualnych kodów klipów aplikacji.

Dzięki App Clips Apple w iOS 14 oferuje opcję wywołania lite app. Na przykład użytkownik może szybko zapłacić za posiłek lub wypożyczyć skuter, skanując specjalny kod klipu aplikacji, pobierając niewielką część aplikacji innej firmy ze sklepu z aplikacjami i finalizując transakcję. Pełne pobranie aplikacji nie jest konieczne. Proces jest uruchamiany przez aplikację aparatu, tag NFC, baner Safari, łącze do wiadomości lub kartę miejsca w Mapach i jest zgodny z narzędziami platformy, takimi jak Apple Pay i „Zaloguj się przez Apple”.

App Clips Apple – programiści mogą teraz generować kody

Programiści mogą teraz generować własne kody klipów aplikacji dla swoich aplikacji. Użytkownicy mogą wtedy uzyskać dostęp do aplikacji Clips, po prostu kierując aparat na kod. Według Apple nowe kody klipów aplikacji można generować w App Store Connect lub za pomocą App Clip Code Generator. Oczywiście przy założeniu, że aplikacja oferuje już obsługę klipów aplikacji.

zdjecie: apple

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej