Apple w 2021: iPhone 13, iPhone SE „Plus”, ARM Mac, AirPods 3 i wiele więcej

przez Eryk

Miniony rok był niewątpliwie burzliwy dla Apple. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią był to rok pełen produktów. Począwszy od nowego iPada Pro, poprzez nową edycję iPhone’a SE, aż po gorącą jesień z iPadem Air, HomePod mini, Apple Watch i oczywiście iPhone 12 (Pro) i nowe M1 Macs. Według własnych oświadczeń Apple chce utrzymać tempo i planuje też wiele ważnych premier produktów na 2021 rok. Dzisiaj pokażemy, co firma może dla nas przygotować, i przedstawimy prognozy na rok Apple 2021.

iMac

Według różnych źródeł Apple pracuje nad kilkoma nowymi modelami iMaca, które będą wyposażone w chip M1, w tym zarówno z high-endu, jak i podstawowego modelu. Krążyły też plotki, że iMac zmieni się również optycznie. Plotkarz oczekuje, że iMac będzie miał „język projektowania iPada Pro” z węższą ramą i ekranem o przekątnej od 23 do 24 cali.

Oczekuje się, że nowe komputery iMac trafią na rynek od wiosny do jesieni 2021 roku. Zakłada się, że model o przekątnej 23–24 cali zobaczymy na początku roku, a pod koniec roku pojawi się mocniejsze urządzenie.

MacBook Pro

Oprócz nowych komputerów iMac spodziewane są dalsze aktualizacje dla serii MacBook Pro. Apple podobno pracuje nad przeprojektowanymi modelami MacBooka Pro, które mogą mieć ekrany o przekątnej 14,1 i 16,1 cala. W tym przypadku należy zastosować mocniejszy chip M1. Niektóre z opracowywanych układów mają do 16 rdzeni wydajnościowych i cztery rdzenie wydajnościowe, przy czym Apple pracuje również nad opcjami GPU z 16 i 32 rdzeniami.

Omawiane są również nowe panele mini-LED, które mogą być używane w 2021 roku. Technologia mini-LED umożliwi cieńsze i lżejsze projekty produktów, które oferują również imponującą wydajność z szeroką gamą kolorów, wysokim kontrastem i HDR oraz Local Dimming.

AirPods (Pro)

Apple pracuje też nad nowymi AirPodami. Chociaż oczekuje się, że wkładki douszne trzeciej generacji będą wyglądać jak AirPods Pro, będą one tańsze, ale zrezygnują z funkcji wyższej klasy, takich jak aktywna redukcja szumów.

Podobno Apple opracowuje nowy układ bezprzewodowy dla AirPods 3, który mógłby poprawić żywotność baterii. W tej chwili niewiele więcej wiadomo o AirPods, ale spodziewamy się, że trafią one na rynek w pierwszej połowie 2021 roku, prawdopodobnie w pierwszym kwartale.

Mówi się, że w drugiej generacji AirPods Pro Apple koncentruje się na bardziej kompaktowej konstrukcji w okrągłej obudowie, która nie wymaga uchwytu.

iPad Pro

Zawsze krążą plotki, że Apple pracuje nad iPadem Pro z mini wyświetlaczem LED. Większość plotek dotyczy modelu 12,9-calowego, ale możliwe, że odświeżone 11-calowe urządzenie jest również w trakcie prac.

Krążyły również plotki o iPadzie Pro OLED na 2021 rok, ale jest mało prawdopodobne, aby Apple wprowadził dwie nowe technologie wyświetlania w tym samym roku.

Wraz z mini wyświetlaczem LED zaktualizowany iPad Pro może oferować łączność 5G teraz, gdy iPhone’y mają chipy 5G. Spodziewamy się również mocniejszego układu A14X, podobnego do M1 SoC.

Produkcja mini-LED iPada Pro rozpoczęła się podobno już w czwartym kwartale 2020 roku, więc jest to produkt, który prawdopodobnie będzie gotowy do wprowadzenia na początku roku.

iPhone 13 (Pro)

W 2021 roku spodziewamy się czterech modeli iPhone’a 13 w tych samych rozmiarach co iPhone 12: dwóch 6,1-calowych, jednego 6,7-calowego i jednego 5,4-calowego. Oczekuje się, że dwa z tych iPhone’ów będą urządzeniami wyższej klasy „Pro”, a dwa będą tańszymi modelami.

Oczekuje się, że Apple zachowa podstawowy projekt. Ciekawostką jest pogłoska, że ​​przynajmniej jeden z nadchodzących iPhone’ów będzie korzystał z konstrukcji bez złącza, czyli nie będzie oferował złącza Lightning. Apple podobno od dawna pracuje nad takim urządzeniem. Ten iPhone byłby ograniczony do ładowania za pomocą ładowarek opartych na Qi lub ładowarki MagSafe.

Nowe iPhone’y powinny więc mieć także nowe wyświetlacze „ProMotion” 120 Hz, aby zapewnić bardziej płynny wyświetlacz, co było już podejrzewane w 2020 roku. Nowa technologia aparatu (prawdopodobnie obiektyw teleskopowy), szybszy układ A15 i ulepszony układ modemu 5G firmy Qualcomm prawdopodobnie znajdą się na pokładzie.

Pojawiły się plotki sugerujące, że Apple pracuje nad iPhone’ami z Face ID i Touch ID pod wyświetlaczem. Jednak okaże się, czy ta podwójna technologia biometryczna będzie gotowa do użytku w tym roku. Najpóźniej jesienią będziemy pewni, kiedy Apple zaprezentuje nową generację iPhone’a.

iPhone SE „Plus“

W 2020 roku Apple wprowadziło nową wersję iPhone’a SE z designem w stylu iPhone’a 8. W 2021 roku mogliśmy otrzymać przeprojektowaną wersję urządzenia „Plus”. Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, Apple pracuje nad „iPhone SE Plus”, który ma 6,1-calowy pełnoekranowy projekt i czytnik linii papilarnych Touch ID wbudowany w przycisk zasilania z boku urządzenia jest. IPhone SE Plus może również oferować łączność 5G.

Pierwotnie krążyły plotki, że iPhone SE Plus pojawi się na początku 2021 roku. W międzyczasie jednak Kuo spodziewa się premiery w drugiej połowie roku.

Apple Watch Series 7 und SE 2

Każdego roku nowy zegarek Apple Watch jest tak samo bezpieczny jak nowy iPhone. W tym roku, zgodnie z tradycją, zbliża się seria 7. Na razie niewiele wiadomo o kolejnym pokoleniu. Przynajmniej od dawna krążą plotki, że Apple przechodzi na energooszczędną technologię mikro-LED w wyświetlaczach. Nowe funkcje zdrowotne i sportowe są oczywiste, takie jak określanie poziomu cukru we krwi czy funkcja wezwania pomocy w przypadku utonięcia.

Podobnie jak iPhone 12 generacji, seria 7 może teraz również korzystać z sieci 5G. Możliwe również, że Apple obsługuje nowy standard WLAN Wi-Fi-6. Nadzieja to także nowy projekt i Touch ID.

Wraz z Series 7 istnieje możliwość, że otrzymamy również nową wersję Apple Watch SE. Apple przedstawił Apple Watch SE 2020 jako tańszą alternatywę dla Series 6, która nadal w dużej mierze oferuje nowoczesną technologię.

Dalsze produkty na 2021

W tym roku Apple ma w ofercie znacznie więcej produktów. Z niecierpliwością czekamy na AirTagi, dzięki którym już nigdy nie będziemy musieli szukać naszych kluczy. Smart Finder jest przymocowany do obiektu i można go zlokalizować za pomocą aplikacji „Where is?”. Na liście są też nowe Apple TV i iPad (mini).

Od dawna podejrzewano, że Apple pracuje nad zestawem słuchawkowym AR i VR. W młynie plotek bardziej zwraca się uwagę na wariant AR. Powinien mieć czujniki LiDAR i zaawansowaną konstrukcję. Inteligentne okulary z pewnością dobrze wyglądałyby w Apple w 2021 roku.

Oczywiście Apple nie zapomina o swoim tak ważnym obszarze usług. Tutaj, w Cupertino, jeszcze w tym roku znowu damy pełną przepustkę. Usługi takie jak News +, Fitness + i Apple Card zostaną wprowadzone w nowych krajach, a istniejące oferty, takie jak Apple TV + i Apple Music, zostaną rozszerzone. Apple zwrócił również szczególną uwagę na App Store. Tutaj prawdopodobnie spotkamy się ze zmianami, w szczególności ze względu na nowe wymogi regulacyjne.

via macerkopf

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej