More

  Apple A15 chip dla iPhone 13 rozpoczęcie produkcji w maju, 4nm chipy w 2022 roku

  Według nowego raportu z Digitimes, Apple A15 chip rozpocznie produkcję w maju. Harmonogram produkcji linii do iPhone 13 uruchomienie jesienią. A15 chip będzie korzystać z tego samego 5 nanometrowego rozmiar fabrykacji jak A14.

  Chociaż rozmiar fabrykacji dla A15 jest niezmieniony w porównaniu do A14, Digitimes powiedzieć, że będzie korzystać z „ulepszonego” procesu produkcyjnego.

  A15 chip

  A15 chip dla iPhone 13

  A14 chip był pierwszym masowo produkowanym chipem wykorzystującym 5 nanometrów.

  5 nanometrów to część powodu, dla którego układ M1 w komputerach Mac firmy Apple jest o wiele bardziej wydajny i energooszczędny niż zastępowane przez niego układy Intela, ponieważ Intel miał problemy z utrzymaniem wielkości matryc procesowych. Jego najnowsze procesory są wytwarzane w technologii 10 nanometrów.

  Digitimes twierdzi, że firma zamówiła już 4 nanometrowe dostawy TSMC, które rozpoczną produkcję pod koniec 2021 roku. Digitimes spekuluje, że najpierw zostanie to wykorzystane w nowej generacji chipów Mac. Jeśli produkcja jest ramping w późnych 2021, można prawdopodobnie oczekiwać, że pierwsze produkty Apple wyposażone w 4-nm chipy trafić na półki na wiosnę 2022.

  Jak A15 będzie pobyt na 5 nanometrów, oznacza to, że wszelkie ulepszenia wydajności / efektywności będzie znaleźć głównie poprzez zmiany architektoniczne dzięki Apple doświadczenie w projektowaniu krzemu.

  Ta linia czasu nie jest nietypowe. W rzeczywistości, to wynika z ustalonego trendu korzystania z tego samego rozmiaru procesu przez dwa lata. Apple i TSMC poprowadził branżę z pierwszym masowym konsumentem 7-nanometrowym chipem z A12, a następnie pozostał z 7-nanometrowym dla A13. Podobnie, 10-nanometrowy był używany najpierw w A10X i ponownie w A11.

  via 9to5mac

  Ostatnie Artykuły

  spot_img

  Powiązane Artykuły

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj