Apple blokuje użytkownikom M1 Mac możliwość ładowania z boku aplikacji iPhone’a i iPada

przez Eryk

Apple wdraża nową metodę, aby uniemożliwić użytkownikom ładowanie nieobsługiwanych aplikacji iOS na M1 Mac, która została faktycznie włączona przez pewien czas ze zmianą po stronie serwera, a następnie chwilę później odwrócona. Po wydaniu macOS Big Sur 11.2 w zeszłym tygodniu, Apple wydaje się oficjalnie blokować proces ładowania bocznego aplikacji iOS na M1 Mac.

M1 Mac bez możliwość ładowania aplikacji iPhone’a i iPada z boku

Ponieważ chip M1 jest oparty na tej samej architekturze ARM, co chipy iPhone’a i iPada, Apple umożliwił programistom oferowanie swoich aplikacji na iOS w Mac App Store. Jednak kilku programistów zdecydowało się nie oferować swoich aplikacji na iOS użytkownikom M1 Mac.

Dzięki narzędziom takim jak iMazing można było pobrać pliki IPA aplikacji iOS zakupionych w App Store, a następnie zainstalować je ręcznie na M1 Macach, co pozwoliło użytkownikom uruchamiać aplikacje takie jak Facebook, Instagram, YouTube, a nawet Netflix na System operacyjny Mac. Niestety wydaje się, że to denerwowało niektórych programistów, co spowodowało, że Apple zablokowało ten proces na stałe.

Blog 9to5Mac próbował ładować z boku różne aplikacje iOS na M1 Macach z systemem macOS Big Sur 11.2 i macOS Big Sur 11.3 beta, ale nie mogl ich zainstalować. Jak informowaliśmy, jest to zmiana po stronie serwera związana z interfejsami API, które zarządzają zabezpieczeniami DRM (Digital Rights Management) systemu operacyjnego.

macOS wyświetla teraz komunikat informujący, że aplikacja nie jest przeznaczona do uruchamiania na komputerze Mac.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej