Apple CarPlay w każdej Tesli

przez Eryk
0 komentarzy

Chociaż Elon Musk, dyrektor techniczny Tesli, jest zwolennikiem otwartych platform, w samochodach nie znajdziemy ani Android Auto, ani Apple CarPlay. Michał Gapiński chce to zmienić za pomocą swojego projektu „Tesla Android Project”.

Apple CarPlay w każdej Tesli

Apple CarPlay w każdej Tesli

Polski programista Michał Gapiński czuje to samo, co wielu kierowców Tesli: chciałby ściślej połączyć swojego iPhone’a z samochodem, aby móc łatwiej obsługiwać go podczas jazdy. W tym celu usiadł przy biurku i stworzył „Projekt Tesla Android”. Teraz, wraz z aktualizacją 2022.25.1, wysłał do wyścigu nową wersję, która, jak twierdzi deweloper, powinna umożliwić „stuprocentową integrację CarPlay w każdej Tesli”.

Wszystkie Tesle dostaną Apple CarPlay – przynajmniej nieoficjalnie

Podczas gdy Apple zaprezentuje kolejną generację CarPlay na konferencji WWDC 2022, Gapiński ciężko pracuje nad jej wdrożeniem we flocie Tesli. Jest to jednak tylko rozwiązanie przejściowe, które nie tylko obejmuje Raspberry Pi z modemem LTE, ale wymaga także punktu WLAN, specjalnego oprogramowania oraz kabli Ethernet i HDMI. Hack wykorzystuje system Android 12.1 i ma na celu zwiększenie stabilności.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Całość ma działać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, którą Tesla wbudowała we wszystkie pojazdy. Za jego pomocą podłącza się pojazd do Raspberry Pi, który jawi się iPhone’owi jako urządzenie CarPlay i w ten sposób odzwierciedla interfejs użytkownika. Mały komputer przesyła to do przeglądarki Tesla.

Według twórcy aplikacji powinna istnieć możliwość podłączenia wszystkich typowych aplikacji firmy Apple, takich jak Apple Music, Mapy i Wiadomości. Powinna być nawet możliwość sterowania funkcjami systemu, takimi jak głośność i muzyka, za pomocą przycisków na kierownicy.

Nie wiadomo, czy w którymś momencie dojdzie do rzeczywistej integracji CarPlay w pojazdach Tesli. Szef Tesli Elon Musk zazwyczaj nie odpowiada na tego typu prośby, choć krótko wspomniał o obsłudze Apple Music, która jednak nadal nie istnieje, podczas gdy Spotify od dawna jest zintegrowane z systemem informacyjno-rozrywkowym.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.