Apple dodaje 12-calowego MacBooka Retina z 2015 roku do listy produktów przestarzalych

przez Eryk

Apple uznaje teraz wersję 2015 12-calowego MacBooka za wersję historyczną i od dziś dodaje urządzenie do listy produktów przestarzałych.

12-calowy MacBook, znany także jako „MacBook Retina„, miał być mniejszą i lżejszą wersją MacBooka Air i był wyposażony w procesor Intel Core M. Był najmniejszym komputerem Mac z wyświetlaczem Retina. Był to najmniejszy Mac z wyświetlaczem Retina, a także pozbawiony wentylatora.

Apple dodaje 12-calowego MacBooka Retina z 2015 roku do listy produktów przestarzalych
12 calowy MacBook /zdjęcie:apple

Apple kontynuował aktualizację 12-calowego MacBooka w 2016 i 2017 roku, ale ostatecznie zaprzestał jego produkcji w 2019 roku na rzecz zaktualizowanego MacBooka Air z wyświetlaczem Retina, ponieważ te dwie maszyny były dość podobne. Podczas swojej dostępności 12-calowy MacBook był wyceniony na 1 299 USD.

12-calowy MacBook Retina z 2015 roku

W przypadku większości produktów klasycznych oznaczenie to oznacza, że nie kwalifikują się one już do napraw w Genius Barze lub w autoryzowanym serwisie Apple, ale Apple oferuje rozszerzone naprawy wybranych produktów klasycznych. Urządzenia są uznawane za zabytkowe, gdy Apple zaprzestało ich dystrybucji na sprzedaż więcej niż pięć i mniej niż siedem lat temu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej