Apple iPad najlepszym tabletem graficznym

przez Eryk

Apple iPad to urządzenie niezwykle lekkie i poręczne, a jednocześnie wielozadaniowe. Przekonają się o tym przede wszystkim użytkownicy kreatywni. W połączeniu z Apple Pencil i odpowiednim oprogramowaniem (np. ProCreate), iPad staje się narzędziem idealnym do tworzenia ilustracji, obrazów, czy animacji.

Prostota jego użytkowania w połączeniu z intuicyjnymi gestami oraz wysokimi możliwościami sprawia, że w kategorii tabletów graficznych, jest on niekwestionowanym faworytem. Przykładowo tablet automatycznie wykrywa obecność rysika i pozwala na swobodne położenie dłoni na ekranie bez obawy o wciśnięcie niechcianych elementów interfejsu.

Dużą rolę odgrywa tu też zastosowana matryca pozwalająca na idealne odwzorowanie kolorów. W przypadku iPada 10,2 jest to legendarny już wyświetlacz Retina o odświeżaniu 60 Hz i rozdzielczości 2160 na 1620 pikseli. iPad Pro podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej i może pochwalić się ekranem ProMotion o odświeżaniu 120 Hz i rozdzielczości 2732 na 2048 pikseli (w wariancie 12,9 calowym).

 

A Wy korzystacie z iPada do celów graficznych? Jakie są Wasze doświadczenia?

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej