Apple Maps w iOS 14.5 z możliwością zgłaszania wypadków i zagrożeń

przez Eryk

Apple Maps w iOS 14.5 z nową funkcja w wersji beta, dzięki której możesz informować się o wypadkach, fotoradarach i innych zagrożeniach oraz je zgłaszać. Apple zwiększyła w szczególności liczbę danych dotyczących lokalnego transportu publicznego, a zwłaszcza widoków map. Jednak ta funkcja nie jest jeszcze obsługiwana w Polsce i chyba nawet nie w Europie. Najwyraźniej najpierw pierwszo rzednie jest USA.

Jedną z najpopularniejszych funkcji aplikacji nawigacyjnych, takich jak Waze, jest możliwość zgłaszania wypadków, zagrożeń i fotoradarów, aby ostrzec innych kierowców, którzy są na tej samej trasie lub w tym samym obszarze. Jest to przydatna funkcja, która może pomóc innym kierowcom w znalezieniu lepszej trasy w zależności od wpływu, na jaki będzie miał wypadek lub zagrożenie drogowe.

Apple Maps w iOS 14.5 z możliwością zgłaszania wypadków i zagrożeń

Funkcja jest teraz w drodze do Apple Maps. Wersja beta iOS 14.5 pokazuje możliwość zgłaszania niebezpiecznych miejsc innym użytkownikom Apple Maps. Aby to zrobić, przesuń palcem w górę w widoku nawigacji. Teraz trzy przyciski (kontrola wypadków, zagrożeń i prędkości) dają możliwość zgłoszenia jednego z zagrożeń. Jak donosi MacRumors, raport można również wykonać za pośrednictwem Siri lub CarPlay. Na przykład możesz po prostu powiedzieć „Hej, Siri, przed Tobą wypadek”, aby zglosic wypadek.

Uważa się, że jest podobny do funkcji raportowania opartej na crowdsourcingu, z której korzystają już usługi takie jak Waze. Takie systemy opierają się na wielu komunikatach i agregacji po stronie serwera.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej