Rosetta 2 na Mac M1 może zostać wyłączona w niektórych regionach

przez Eryk

Rosetta 2 na Mac M1 może zostać wyłączona

Rosetta 2 umożliwia użytkownikom uruchamianie aplikacji macOS z jednej platformy na drugiej – tym razem tłumacząc aplikacje Intela na architekturę ARM układu M1. Chociaż nie spodziewam się, że Rosetta w najbliższym czasie zniknie, Apple może ją wyłączyć w niektórych regionach, ponieważ kody beta systemu macOS 11.3 to sugerują.

Deweloper iOS i współpracownik MacRumors Steve Moser właśnie udostępnił na Twitterze to, co znalazł w trzeciej wersji beta systemu macOS Big Sur 11.3, która została dziś wydana dla programistów. Firma Apple zawarła nowy kod w Rosetta API, który wspomina o usunięciu tej funkcji w niektórych regionach.

„Rosetta zostanie usunięta po zainstalowaniu tej aktualizacji” – mówi kod. Inny ciąg wyjaśnia, że Rosetta 2 jest usuwana z M1 Mac w niektórych określonych regionach.

Rosetta 2 umożliwia komputerom Mac z Apple Silicon, takim jak chip M1, uruchamianie aplikacji x86 zbudowanych dla komputerów Mac z procesorem Intel. Warstwa tłumaczenia działa w tle, gdy użytkownik otwiera aplikację skompilowaną tylko dla komputerów Mac z procesorem Intel i automatycznie tłumaczy aplikację do użytku z Apple Silicon przy pierwszym uruchomieniu aplikacji.


Nie jest jasne, dlaczego macOS 11.3 może usunąć Rosettę 2 na komputerach Mac M1 w niektórych regionach, ale być może istnieją powody prawne lub związane z prawami autorskimi. Firma Apple nie odpowiedziała od razu na naszą prośbę o komentarz, ale dostarczymy aktualizację, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Trzecia beta systemu macOS 11.3 dodaje również nowe ustawienia z obrazami do mapowania przycisków kontrolera gier na układy klawiatury, zgodnie z ustaleniami na poziomie kodu Mosera, ale nie jesteśmy do końca pewni, co to oznacza.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej