Apple Music bez dodatkowych kosztów w jakości odtwarzania – Amazon reaguje

przez Eryk

Apple Music atakuje model biznesowy serwisów streamingowych, które są skierowane do audiofilskiej publiczności i oferują swoje usługi w jakości CD. W przyszłości Apple Music będzie oferować to bez dodatkowych opłat.

Apple Music bez dodatkowych kosztów w jakości odtwarzania CD - Amazon reaguje
Screenshot: Apple

Apple Music bez dodatkowych kosztów w jakości odtwarzania

Dzięki wewnętrznemu kodekowi Apple Lossless Audio Codec cały katalog ponad 75 milionów utworów może być w przyszłości bezstratnie przesyłany strumieniowo w Apple Music. Dostawca obiecuje co najmniej jakość CD, ale sięga do 24 bitów przy 192 kilohercach przy użyciu sprzętu Apple, tzw. dźwięk Ultra HD.

Bezstratny, dźwięk przestrzenny i Dolby Atmos

Dodatkowo, Apple Music obsługuje dźwięk przestrzenny Dolby Atmos – w utworach, które zostały w ten sposób nagrane przez ich twórców. Mówi się, że to już wpływa na co najmniej części The Weeknd, Ariana Grande, i Maroon5 katalogów.

Dolby Atmos zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe, które pozwalają artystom miksować muzykę w taki sposób, że dźwięk wydaje się dobiegać ze wszystkich stron. Utwory Dolby Atmos będą automatycznie odtwarzane w aplikacji Muzyka na wszystkich słuchawkach Airpods i Beats z chipem H1 lub W1, a także na wbudowanych głośnikach w najnowszych wersjach iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac.

Amazon reaguje natychmiastowo

Krotko po wiadomości Apple, Amazon zareagował prawie natychmiastowo. Amazon wcześniej pobierał opłatę za swoją bibliotekę utworów muzycznych w wysokiej rozdzielczości pod nazwą Amazon Music HD. Do tej pory usługa kosztowała pięć euro na dodatkowo do stawek Amazon Music Unlimited.

Od teraz klienci Amazon Music Unlimited mogą bezpłatnie przejść na wariant HD. Podobnie jak w przypadku standardowej usługi, otrzymują oni dostęp do ponad 50 milionów utworów, ale w wysokiej rozdzielczości, czyli w 16 bitach i 44,1 kilohercach. To jest jakość audio CD. Niektóre tytuły dostępne są również w dźwięku Ultra HD o rozdzielczości 24 bitów i częstotliwości do 192 kiloherców.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej