Apple Music: dźwięk 3D już wkrótce na urządzeniach z Androidem

przez Eryk

Na początku tego tygodnia, Apple odblokował Spatial Audio z Dolby Atmos, jak również Lossless Audio dla Apple Music. W przyszłości Spatial Audio (dźwięk 3D) będzie dostępny w urządzeniach z Androidem.

Apple Music: dźwięk 3D już wkrótce na urządzeniach z Androidem
Apple Music Spatial Audio(Zdjęcie:apple.com)

dźwięk 3D już wkrótce na urządzeniach z Androidem

Wraz z wprowadzeniem Spatial Audio z Dolby Atmos, a także Lossless Audio dla Apple Music, Apple odpowiedziało już na wiele pytań.

Dźwięk przestrzenny z obsługą Dolby Atmos daje artystom możliwość tworzenia wciągających doświadczeń dźwiękowych dla swoich fanów z prawdziwym wielowymiarowym dźwiękiem i czystością, która dociera do słuchacza z każdego miejsca i z góry. Teraz abonenci mogą cieszyć się tysiącami utworów w technologii Spatial Audio od największych światowych artystów oraz muzyką wszystkich gatunków. Albumy dostępne w Spatial Audio będą oznaczone na stronie, aby były łatwo rozpoznawalne. Apple Music oferuje także specjalny zestaw redakcyjnie opracowanych list odtwarzania Spatial Audio, które ułatwiają słuchaczom odnalezienie ulubionej muzyki i dokonywanie dalszych odkryć.

Od zaraz Apple Music udostępnia abonentom katalog ponad 75 milionów utworów w formacie Lossless Audio. Apple używa ALAC (Apple Lossless Audio Codec), aby zachować każdy bit oryginalnego pliku audio. Oznacza to, że fani mogą usłyszeć swoje ulubione utwory dokładnie w takiej formie, w jakiej artyści stworzyli je w studiu.

Funkcja ta w Apple Music będzie domyślnie odtwarzać dźwięk przestrzenny z utworami Dolby Atmos na wszystkich słuchawkach AirPods i Beats z układem H1 lub W1, a także na wbudowanych głośnikach w najnowszych wersjach iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac. Spatial Audio w Apple Music będzie wkrótce dostępne na urządzeniach z systemem Android.

Krótko mówiąc:wersja audio Apple Music 3D będzie dostępna na Androidzie za jakiś czas. Apple nie podał dokładnej daty.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej