Apple Music: dźwięk 3D z Dolby Atmos rusza już dziś

przez Eryk

W zeszłym miesiącu Apple Music ogłosiło dźwięk 3D z Dolby Atmos. Jednocześnie Apple zapowiedziało, że cały jego katalog muzyczny będzie dostępny w wersji Lossless Audio. Dziś ma miejsce inauguracja.

Apple wykorzystuje początek Worldwide Developer Conference, aby odblokować nowe funkcje związane z Apple Music.

Apple Music: dźwięk 3D z Dolby Atmos rusza już dziś
zdjęcie by apple.com

Apple Music: dźwięk 3D z Dolby Atmos rusza już dziś

Apple wprowadza dźwięk 3D do Apple Music z obsługą Dolby Atmos. Dolby Atmos to rewolucyjny format dźwięku immersyjnego, który pozwala artystom miksować muzykę tak, aby dźwięk dochodził ze wszystkich stron. Domyślnie Apple Music automatycznie odtwarza utwory w Dolby Atmos na wszystkich słuchawkach AirPods i Beats z chipem H1 lub W1, a także na wbudowanych głośnikach w najnowszych wersjach iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac.

Apple Music będzie stale dodawać nowe utwory w Dolby Atmos i tworzyć specjalne listy odtwarzania Dolby Atmos, aby ułatwić Ci znalezienie muzyki, którą uwielbiasz. Dodatkowo, albumy dostępne w Dolby Atmos będą oznaczone logo na stronie szczegółów, co ułatwi ich szybkie odnalezienie. W chwili uruchomienia aplikacji tysiące utworów są dostępne w wersji dźwiękowej 3D.

Równolegle, Apple odblokowało Lossless Audio. Do jesieni ponad 75 milionów utworów powinno być dostępnych w formacie bezstratnym za pośrednictwem Apple Music. Apple używa ALAC (Apple Lossless Audio Codec), aby zachować każdy bit oryginalnego pliku audio. Oznacza to, że abonenci Apple Music będą mogli usłyszeć dokładnie to, co artyści stworzyli w studiu.

Aby słuchać dźwięku bezstratnego, abonenci najnowszej wersji usługi Apple Music mogą włączyć tę funkcję w Ustawieniach > Muzyka > Jakość dźwięku. W tym miejscu można wybrać różne rozdzielczości dla różnych połączeń, takich jak komórkowe, Wi-Fi lub pobierania. Bezstratne formaty Apple Music zaczynają się od jakości CD, czyli 16 bitów przy 44,1 kHz (kilohercach) i dochodzą aż do 24 bitów przy 48 kHz, które są natywnie odtwarzane na urządzeniach Apple. Dla prawdziwych audiofilów Apple Music oferuje także dźwięk w formacie Hi-Resolution Lossless o rozdzielczości do 24 bitów przy 192 kHz.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej