Apple Music wprowadza obsługę Spatial Audio i Lossless Audio

przez Eryk

Po tym, jak podczas WWDC, Apple ogłosiło, że Spatial Audio i Lossless Audio dla Apple Music zostaną dziś wprowadzone, okazuje się, że funkcja ta jest już dostępna, ale chyba jeszcze nie dla wszystkich użytkowników.

Dla wielu użytkowników ponowne uruchomienie urządzenia wydaje się aktywować tę funkcję, ale inni donoszą, że ponowne uruchomienie nie pomogło, więc użytkownicy mogą po prostu potrzebować cierpliwości, aż stanie się ona dla nich dostępna.

Kiedy już będzie dostępna, zobaczysz nową opcję w sekcji Muzyka w aplikacji Ustawienia, gdzie będziesz mógł wybrać, czy dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos ma być wyłączony, zawsze włączony czy automatyczny, przy czym opcja automatyczna będzie korzystać z treści Dolby Atmos, gdy Twoje urządzenie jest podłączone do akcesoriów wyjściowych, takich jak AirPods i kompatybilne słuchawki Beats, które urządzenie rozpoznaje jako obsługujące tę funkcję. W przypadku innych typów słuchawek może być konieczne ręczne wybranie opcji Zawsze włączone.

Spatial Audio i Lossless Audio juz dostepne Apple Music

Osobna sekcja oferuje opcje dla bezstratnego dźwięku, gdzie możesz włączyć wyższą jakość plików audio, a następnie wybrać spośród bardziej szczegółowych opcji, aby określić, jakiej jakości plików muzycznych powinno używać Twoje urządzenie podczas strumieniowania przez sieć komórkową, strumieniowania przez Wi-Fi lub pobierania muzyki.

W aplikacji Muzyka będziesz też mógł zobaczyć, które albumy obsługują dźwięk przestrzenny, a które dźwięk bezstratny, dzięki nowym etykietom w sekcji szczegółów albumu.

Spatial Audio i Lossless Audio dla Apple Music

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej