Apple Music zapowiada Spatial Audio z Dolby Atmos

przez Eryk

Apple Music oficjalnie ogłosiło, że wprowadza bezstratne opcje jakości muzyki do całego swojego katalogu bez dodatkowych kosztów, począwszy od czerwca. Apple twierdzi, że bezstratna jakość będzie dostępna dla ponad 75 milionów utworów w bibliotece Apple Music.

Apple Music zapowiada Spatial Audio z Dolby Atmos

Apple Music zapowiada Spatial Audio z Dolby Atmos

Wprowadza również wsparcie dla muzyki Spatial Audio z utworami napisanymi w Dolby Atmos. Użytkownicy będą mogli słuchać wybranych albumów z wciągającą przestrzenią dźwiękową 3D na AirPods, AirPods Pro, AirPods Max i słuchawkach Beats z chipem H1 lub W1. Apple mówi, że tysiące utworów Dolby Atmos będą dostępne w czerwcu.

Apple mówi, że współpracuje z artystami, w tym Ariana Grande, Maroon 5, Kacey Musgraves i więcej dla początkowego uruchomienia Dolby Atmos na Apple Music.

Apple mówi, że będzie dodawać nowe utwory Dolby Atmos „stale” i nowe dodatki ze specjalnymi listami odtwarzania.

Obecnie „Spatial Audio” wymaga albo AirPods Pro lub AirPods Max. Apple twierdzi, że utwory Dolby Atmos będą strumieniowo przesyłane do dowolnych słuchawek AirPods lub Beats z chipem W1/H1, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak dobry efekt 3D jest na różnych typach słuchawek.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, albumy obsługujące dźwięk przestrzenny będą oznaczone nowym logo Dolby Atmos. Dźwięk bezstratny wykorzystuje format ALAC. Możesz wybrać słuchanie w trybie bezstratnym, przechodząc do Ustawienia -> Muzyka -> Jakość dźwięku i wybierając opcję Bezstratny lub Bezstratny Hi-Resolution.

Bezstratne formaty zużywają znacznie wyższą przepustowość do strumienia i tak Apple czyni funkcję wyraźnie opt-in. Jest to również obecnie niejasne, czy AirPods sam są wystarczająco dobre, aby usłyszeć różnicę w jakości dźwięku. Może to wymagać bardziej profesjonalnych i specjalistycznych słuchawek przewodowych, aby naprawdę cieszyć się; co najmniej, Hi-Res Lossless będzie wymagać zewnętrznego DAC.

Apple Music uruchomi nowe funkcje dźwięku bezstratnego i przestrzennego w czerwcu, prawdopodobnie wraz z wydaniem iOS 14.6.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej