Apple planuje 15-calowego MacBooka Air w 2023 roku i nowy 12-calowy MacBook

przez Eryk

Układy M umożliwiają Apple konstruowanie różnych notebooków, które nie poradziłyby sobie z procesorami Intela. W ten sposób ma powstać wiele nowych MacBooków.

15-calowego MacBooka Air

Bloomberg donosi, że Apple planuje wprowadzić na rynek nowy model MacBooka Air 15 i MacBooka 12 z układami M. Niecały tydzień temu firma Apple po raz pierwszy zaprezentowała nowego Air’a, ale najwyraźniej wciąż widzi miejsce dla nieco większego modelu.

Ma się też pojawić MacBook z 12-calowym ekranem. Byłby to obecnie najmniejszy notebook firmy Apple. Takie urządzenie już kiedyś istniało, ale było dość słabe i miało tylko jeden port. Prawdopodobnie nie będzie tak w przypadku nowej edycji.

Apple planuje 15-calowego MacBooka Air w 2023 roku i nowy 12-calowy MacBook

Mówi się również, że nowy 14,1-calowy iPad Pro ma zostać wprowadzony w 2023 roku. Byłby to największy iPad Pro, jakiego kiedykolwiek zbudowała firma Apple. W raporcie Bloomberga czytamy, że 14- i 16-calowe modele MacBooków Pro również otrzymają aktualizacje procesorów.

Zgodnie z harmonogramem 15-calowy MacBook Air ma pojawić się na rynku wiosną 2023 roku. Z kolei 12-calowy notebook ma pojawić się na rynku dopiero pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku.


Premiera zmodernizowanych 14- i 16-calowych MacBooków Pro jest nadal planowana na 2022 rok. Według Bloomberga, układ M2 Max będzie zawierał 12 rdzeni CPU i do 38 rdzeni GPU.

Jaki MacBook jest Ci potrzebny? Jakie funkcje powinien oferować, jakie interfejsy i ile byłbyś skłonny za niego realistycznie wydać? Zachęcamy do napisania czegoś na ten temat w komentarzach, jesteśmy bardzo ciekawi.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej