Apple planuje opóźnić premierę iPadOS 16 o około miesiąc

przez Eryk

Według informacji amerykańskiego medium Bloomberg, iPadOS nie zostanie wydany we wrześniu, ale miesiąc później, w październiku – o czym informują „osoby znające temat”.

iPadOS 16

iPadOS 16 opóźni się o około miesiąc

W przeszłości firma zawsze wydawała główne aktualizacje oprogramowania iPada i iPhone’a, znane jako iPadOS i iOS, w tym samym czasie we wrześniu. Tym razem Apple planuje wydać iOS 16 w normalnym terminie, ale iPadOS 16 udostępnić dopiero w październiku.

Dlaczego? Pojawiają się spekulacje na ten temat. Mówi się, że opóźnienie jest przynajmniej częściowo spowodowane wysiłkami zmierzającymi do przebudowy możliwości multitaskingu iPada. Aktualizacja zawiera funkcję o nazwie Stage Manager, która pozwala użytkownikom uruchamiać wiele zadań jednocześnie, zmieniać rozmiar okien i przeskakiwać między różnymi klastrami aplikacji.

Podczas testów beta system był krytykowany przez niektórych deweloperów i użytkowników za błędy, zagmatwany interfejs użytkownika i brak kompatybilności z większością iPadów.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej