Apple chce przenieść aplikację Apple Music and Podcasts do Microsoft Store

przez Eryk
0 komentarzy

Apple rozpoczął zatrudnianie inżynierów do stworzenia nowej generacji aplikacji multimedialnych dla systemu Windows w 2019 r. Co zaowocowało pojawieniem się aplikacji Apple TV na Xbox. 9to5Mac dowiedział się teraz, że firma pracuje nad udostępnieniem aplikacji muzycznych i podcastów w sklepie Microsoft Store, które mogą zostać udostępnione jeszcze w tym roku.

Aplikacja Apple Music i Podcasty w Microsoft Store

Źródła poinformowały 9to5Mac, że Apple testował zarówno aplikacje muzyczne, jak i podcasty na platformy Microsoft w prywatnej wersji beta. Nie możemy potwierdzić, czy aplikacje będą kompatybilne z komputerami z systemem Windows, czy też zostały opracowane do pracy wyłącznie z Xbox, tak jak aplikacja Apple TV.

Możemy jednak łatwo wyobrazić sobie, że te aplikacje będą dostępne dla użytkowników komputerów, ponieważ iTunes został przerwany w 2019 r. wraz z wydaniem macOS Catalina. Chociaż Apple nadal oferuje wersję iTunes dla systemu Windows, aplikacja nie otrzymała od jakiegoś czasu nowych funkcji, a dostęp do Apple Music i Apple Podcasts przez iTunes nie jest zbyt dobry.

W ubiegłym roku pierwsze oznaki, że Apple planuje uruchomić aplikację Apple TV w Microsoft Store, ujawniono we wrześniu, natomiast aplikacja została oficjalnie wydana dwa miesiące później, w listopadzie. Podobny harmonogram może dotyczyć aplikacji Muzyka i Podcasty.

Co myślisz o posiadaniu aplikacji Apple na Windows i Xbox? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

via 9to5mac

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej