Apple podejmuje działania przeciwko aplikacjom o „irracjonalnie wysokich cenach”

przez Eryk

Niedawno ponownie zgłosiliśmy przypadki oszustów ze sklepów z aplikacjami, którzy zarobili kilka milionów dolarów za pomocą fałszywych aplikacji i wprowadzających w błąd opłat subskrypcyjnych. Po podjęciu przez Apple pierwszych kroków przeciwko fałszywym kopiom aplikacji, firma podejmuje teraz również działania przeciwko nieuczciwemu wykorzystaniu modelu subskrypcji. 9to5Mac informuje, że Apple obecnie odrzuca aplikacje, które pobierają irracjonalnie wysokie opłaty abonamentowe.

Apple odrzuca zbyt drogie aplikacje

W ciągu ostatnich kilku tygodni społeczność programistów coraz częściej krytykowała, że ​​fałszywe aplikacje „okradają” klientów, obiecując usługę, której aplikacja ostatecznie nie zapewnia. Często strony sklepu z aplikacjami deweloperów były po prostu kopiowane, aby wydawało się, że jest to uznana aplikacja. W trakcie wprowadzającej w błąd tygodniowej subskrypcji zarobiono miliony.

Po tym, jak Apple zaczął usuwać niektóre z tych aplikacji ze sklepu App Store, firma idzie teraz o krok dalej, a także powstrzymuje nadmierne ceny subskrypcji aplikacji, aby chronić klientów. Na przykład 9to5Mac otrzymał dostęp do wiadomości e-mail z odrzuceniem, którą udostępnił programista, który chciał zaoferować usługę subskrypcji za pośrednictwem swojej aplikacji w App Store. Pokazuje odrzucenie ze strony Apple, stwierdzając, że aplikacja nie zostanie zatwierdzona, ponieważ ceny zakupów w aplikacji „nie odzwierciedlają wartości funkcji i treści oferowanych użytkownikowi”. Apple posuwa się nawet do nazywania ich „zdzierstwo” klientów.

W kontakcie z twórcą odrzuconej aplikacji, 9to5Mac był w stanie zweryfikować autentyczność e-maila z odrzuceniem. Niestety w tym przypadku trafił w niewłaściwy. Według 9to5Mac żądane opłaty były uzasadnione, ponieważ aplikacja korzysta z płatnych API. Na szczęście deweloper był w stanie wyjaśnić sytuację z zespołem recenzentów Apple, który ostatecznie dał jego aplikacji zielone światło.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej