Apple podkreśla nowe funkcje prywatności w iOS 15, iPadOS 15, macOS Monterey i watchOS 8

przez Eryk

Nie trzeba było być wielkim prorokiem, aby przewidzieć, że Apple użyje keynote WWDC 2021, aby intensywnie poruszyć temat ochrony danych i prywatności. W systemach iOS 15, iPadOS 15, macOS Monterey i watchOS 8 odpowiedzialne osoby zintegrowały różne nowe funkcje ochrony danych, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję lidera. Podsumowaliśmy dla was najważniejsze innowacje.

Apple podkreśla nowe funkcje prywatności w iOS 15, iPadOS 15, macOS Monterey i watchOS 8

Nacisk na ochronę danych

Na konferencji WWDC Apple zaprezentowało nowe funkcje ochrony prywatności w systemach iOS 15, iPadOS 15, macOS Monterey i watchOS 8, które pozwolą Ci lepiej kontrolować i zarządzać dostępem do Twoich danych.

Ochrona danych przed osobami trzecimi

W aplikacji Poczta funkcja ochrony prywatności wiadomości e-mail uniemożliwia nadawcom zbieranie informacji o Tobie za pomocą niewidocznych pikseli. Dzięki nowej funkcji możesz zapobiec sytuacji, w której nadawcy będą wiedzieli, kiedy otworzysz wiadomość e-mail. Ukrywa również adres IP i lokalizację użytkownika.

W tym roku funkcja inteligentnej ochrony przed śledzeniem w Safari rozszerza się jeszcze bardziej, ukrywając przed śledzącymi Twój adres IP. Dzięki temu adres IP użytkownika nie jest wykorzystywany jako unikalny identyfikator do śledzenia aktywności między stronami i budowania profilu użytkownika.

Nowe sprawozdanie na temat prywatności

Nowy raport dotyczący prywatności pokazuje, jak często poszczególne aplikacje uzyskiwały dostęp do Twojej lokalizacji, zdjęć, aparatu, mikrofonu i kontaktów w ciągu ostatnich siedmiu dni. Możesz sprawdzić, czy Ci to odpowiada i podjąć odpowiednie działania w ustawieniach aplikacji, jeśli nie. Możesz również dowiedzieć się, komu udostępniane są Twoje dane, widząc wszystkie domeny stron trzecich, z którymi kontaktuje się aplikacja.

Przetwarzaj dźwięk z żądań Siri w urządzeniu

Jak już mówiliśmy, Siri dostaje funkcję offline do przetwarzania dźwięku z żądań użytkownika bezpośrednio na ich iPhone’a lub iPada domyślnie z rozpoznawania mowy na urządzeniu.

Zwiększ prywatność w Internecie dzięki iCloud+

iCloud staje się iCloud+. Ponownie, Apple wzmacnia ochronę danych. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

Dodatkowe cechy

Te wydania zawierają również nowe, potężne narzędzia, które pomagają programistom zwiększyć funkcjonalność aplikacji, jednocześnie chroniąc prywatność użytkowników.
Dzięki funkcji Udostępnij bieżącą lokalizację możesz udostępnić swoją bieżącą lokalizację aplikacji tylko raz, a programiści nie będą mieli do niej dostępu po zakończeniu sesji. Programiści mogą dostosować przycisk udostępniania bieżącej lokalizacji i zintegrować go bezpośrednio ze swoimi aplikacjami.
Ulepszenia w zakresie ograniczonego dostępu do biblioteki zdjęć pozwolą twórcom aplikacji oferować inteligentne funkcje – takie jak folder z ostatnimi zdjęciami dla określonych albumów – nawet jeśli użytkownik udzielił ograniczonego dostępu.
Wprowadzono również ulepszenia dotyczące schowka. Aplikacje nie widzą, co zostało skopiowane do schowka, dopóki użytkownik nie wklei tego do aplikacji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej