Apple podobno pracuje nad mniejszymi i lżejszymi ładowarkami

przez Eryk

Czy Apple będzie w przyszłości oferować mniejsze i lżejsze ładowarki? Tak przynajmniej wynika z aktualnej oceny Digitimes. Serwis branżowy informuje, że Apple złoży zamówienie w firmie Navitas Semiconductor na produkcję ładowarek opartych na azotku galu (GaN).

Ładowarki Apple oparte w przyszłości na GaN ?

Digitimes informuje, że partner Apple, TSMC Navitas, dostarczy Sempconductor chipy GaN, aby mógł on produkować „nowe” ładowarki.

Apple używa obecnie krzemu do swoich ładowarek. Technologia GaN zapewnia, że ​​ładowarki są mniejsze, lżejsze, bardziej energooszczędne i wytwarzają mniej ciepła.

Nawiasem mówiąc, Apple nie byłby pierwszym dostawcą, który polegałby na GaN. Producenci tacy jak Anker, RAVPower, Belkin czy Aukey od jakiegoś czasu oferują odpowiednie ładowarki GaN. Na przykład sami używamy modelu kotwicy i jesteśmy z niego absolutnie zadowoleni.

Nawet jeśli Apple dostarcza obecne modele iPhone’a i Apple Watch bez ładowarki, producent nadal oferuje różne ładowarki 5W, 12W, 20W, 30W itp.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej