macro shot photo of a computer RAM

Apple podobno rezygnuje z szybszej pamięci RAM w iPhone 15, LPDDR5X pojawi się w iPhone 16

przez Eryk

iPhone 16, którego premiera przewidziana jest na 2024 rok, będzie wyposażony w szybszą pamięć RAM, podczas gdy w nadchodzącym iPhone 15 Pro nie zmieni się jej rodzaj – poinformował dziś na Twitterze leaker ShrimpApplePro.

iPhone 16

iPhone 16 z pamięcią RAM LPDDR5X

W tweecie, który dostrzegł serwis MacRumors, leakster twierdzi, że układ A18 Bionic będzie oparty na procesie technologicznym 3nm firmy TSMC, tak jak tegoroczny A17 Bionic, i będzie wyposażony w pamięć LPDDR5X. Obecnie iPhone 14 Pro jest wyposażony w pamięć LPDDR5, a iPhone 15 Pro, który pojawi się pod koniec tego roku, będzie również wyposażony w pamięć LPDDR5, jak twierdzi leaker. Układ A17 Bionic dla iPhone’a 15 Pro będzie wykonany w procesie N3B firmy TSMC, natomiast A18 Bionic będzie oparty na ulepszonym procesie 3nm.

Rodzaj pamięci nie ulega zmianie, ale iPhone 15 Pro może być wyposażony w 8 GB pamięci RAM zamiast 6 GB, które są obecnie oferowane w iPhone’ach z wyższej półki. Dzięki większej ilości pamięci RAM użytkownicy będą mogli cieszyć się lepszą wielozadaniowością w systemie iOS z wieloma aplikacjami otwartymi w tle, a LPDDR5X w 2024 roku może pomóc w zwiększeniu wydajności baterii.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej