Apple pozwala w Rosji na preinstalowanie aplikacji

przez Eryk

Apple pozwala w Rosji na preinstalowanie aplikacji na iPhone’ach

Apple, począwszy od przyszłego miesiąca, pozwoli rosyjskiemu rządowi do preinstalowania w przyszłości aplikacji na iPhone’ach, iPadach, a być może innych urządzeń, takich jak komputery Mac.

apple iphone

Zgodnie z nowym prawem rosyjskim, użytkownicy Apple zobaczą okno dialogowe na wstępnej konfiguracji nowych urządzeń, które funkcje przeglądarek internetowych, antywirus, komunikator, klientów poczty e-mail, i więcej, aby być zainstalowane domyślnie. Lista aplikacji jest dostarczana przez rząd.

Wszystkie aplikacje z listy są wstępnie wybrane do zainstalowania w ramach konfiguracji, jednak użytkownicy są w stanie odznaczyć aplikacje indywidualnie, jeśli nie chcą ich.

Te preinstalowane aplikacje będą również usuwalne po zakończeniu konfiguracji, tak jak każda inna aplikacja firm trzecich, która jest pobierana z App Store. Istnienie tych ekranów w iOS zostały znalezione przez 9to5Mac z w listopadzie ubieglego roku.

Niemniej jednak, jest to oczywiście duża rzecz dla Apple, aby na to pozwolić. To stoi w przeciwieństwie do rynku Android, gdzie jest to normą dla telefonów.

Przepisy wchodzą w życie od 1 kwietnia 2021 roku. Apple wcześniej zagroził opuszczenia rosyjskiego rynku, jeśli prawo wejdzie w życie, ale wyraźnie pozostało tylko na pogróżkach.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej