More

  Apple pozwala w Rosji na preinstalowanie aplikacji

  Apple pozwala w Rosji na preinstalowanie aplikacji na iPhone’ach

  Apple, począwszy od przyszłego miesiąca, pozwoli rosyjskiemu rządowi do preinstalowania w przyszłości aplikacji na iPhone’ach, iPadach, a być może innych urządzeń, takich jak komputery Mac.

  apple iphone

  Zgodnie z nowym prawem rosyjskim, użytkownicy Apple zobaczą okno dialogowe na wstępnej konfiguracji nowych urządzeń, które funkcje przeglądarek internetowych, antywirus, komunikator, klientów poczty e-mail, i więcej, aby być zainstalowane domyślnie. Lista aplikacji jest dostarczana przez rząd.

  Wszystkie aplikacje z listy są wstępnie wybrane do zainstalowania w ramach konfiguracji, jednak użytkownicy są w stanie odznaczyć aplikacje indywidualnie, jeśli nie chcą ich.

  Te preinstalowane aplikacje będą również usuwalne po zakończeniu konfiguracji, tak jak każda inna aplikacja firm trzecich, która jest pobierana z App Store. Istnienie tych ekranów w iOS zostały znalezione przez 9to5Mac z w listopadzie ubieglego roku.

  Niemniej jednak, jest to oczywiście duża rzecz dla Apple, aby na to pozwolić. To stoi w przeciwieństwie do rynku Android, gdzie jest to normą dla telefonów.

  Przepisy wchodzą w życie od 1 kwietnia 2021 roku. Apple wcześniej zagroził opuszczenia rosyjskiego rynku, jeśli prawo wejdzie w życie, ale wyraźnie pozostało tylko na pogróżkach.

  via 9to5mac

  Ostatnie Artykuły

  spot_img

  Powiązane Artykuły

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj