Apple pracuje nad funkcją 'Kup teraz, zapłać później’ z miesięcznymi ratami za zakupy z Apple Pay

przez Eryk

Apple opracowuje nową usługę płacenia później, która pozwoli klientom płacić za zakupy Apple Pay w ratach, donosi Bloomberg. Opcje płatności ratalnej będą dostępne dla wszystkich zakupów w Apple Pay, przy czym funkcja ta nie będzie ograniczona do produktów Apple.

Apple pracuje nad funkcją 'Apple Pay Later' z miesięcznymi ratami za zakupy w Apple Pay
Photo by cottonbro on Pexels.com

Apple Pay Later

Usługa jest podobna do funkcji Paypal’s, Kup teraz, zapłać później, i wewnętrznie, to się nazywa „Apple Pay Later”.

Apple planuje współpracować z Goldman Sachs. Goldman Sachs jest partnerem planu ratalnego Apple Pay. Apple obecnie współpracuje z Goldman Sachs na Apple Card, ale nowa opcja planu ratalnego nie jest ograniczona do Apple Card i nie będzie wymagać od użytkowników posiadania Apple Card do korzystania z tej funkcji. Według Bloomberga, kiedy użytkownik dokona zakupu za pomocą Apple Pay, będzie mógł zapłacić za niego w ciągu czterech nieoprocentowanych płatności dokonywanych co dwa tygodnie lub w ciągu kilku miesięcy z odsetkami.

Cztery płatności nazywa się „Apple Pay w 4″, podczas gdy długoterminowe plany płatności są dubbingowane „Apple Pay Miesięczne raty”. Użytkownicy będą mogli wybrać dowolną kartę kredytową. Nie wiadomo jeszcze, jakie będzie oprocentowanie.

Apple Pay Miesięczne raty

Podobnie jak w przypadku Apple Card, użytkownicy Apple Pay Later będą musieli zostać zatwierdzeni poprzez aplikację złożoną za pośrednictwem aplikacji Wallet na iPhonie, która jest również miejscem, w którym płatności będą zarządzane. Usługa nie będzie wymagała bieżącego sprawdzania zdolności kredytowej. Niektóre z planów Apple Pay Later wykluczy późne opłaty i opłaty za przetwarzanie, kosztując użytkowników tylko odsetki dla długoterminowych planów.

Apple ma nadzieję, że system „kup teraz, zapłać później” zwiększy adopcję Apple Pay i przekona użytkowników iPhone’a do używania iPhone’a do płacenia za przedmioty, zamiast standardowych kart kredytowych. Według Bloomberg, usługa jest nadal w fazie rozwoju i funkcje mogą być zmienione lub anulowane przed uruchomieniem.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej