Apple pracuje nad problemami z Bluetooth na Macach M1

Apple pracuje nad rozwiązaniem, które rozwiąże pojedyncze problemy z Blue tooth na komputerach M1 Mac. Pojawiały się one sporadycznie, odkąd Apple Silicon Mac trafił do sprzedaży w listopadzie.

Kiedy Apple wprowadził Apple Silicon Macs (MacBook Air, 13-calowy MacBook Pro i Mac mini) w listopadzie i wprowadził je na rynek, pojawiły się pojedyncze doniesienia o użytkownikach zgłaszających problemy z Blue tooth. Mówiono między innymi o tymczasowych przerwach w bezprzewodowych urządzeniach peryferyjnych na całkowicie niedziałających połączeniach Blue tooth.

Mac M1 ma problemy z Bluetooth

O tym, że w nowych Apple Silicon Macach występują problemy z Bluetooth, wiedzą również odpowiedzialni w Cupertino. Tam już pracują nad rozwiązaniem problemu. Ian Bogost informuje, że rozwiązał swoje problemy z Blue tooth w M1 Mac, kupując mysz Logitech Blue tooth z kluczem Bluetooth. Jednocześnie Bogost wskazał, że Apple potwierdził mu, że trwa naprawa błędu, a tym samym aktualizacja systemu macOS, która powinna rozwiązać problem.

Obecnie trwają prace nad systemem MacOS Big Sur 11.2. Nowe funkcje nie są jeszcze znane, więc zakładamy, że jest to przede wszystkim aktualizacja poprawiająca błędy. Jest całkiem możliwe, że wyeliminuje to również problemy z Bluetooth. Jednak można sobie również wyobrazić, że Apple opublikuje „Uzupełniającą aktualizację dla systemu macOS 11.1”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *