Apple przestaje podpisywać iOS 14.5.1

przez Eryk

Apple przestało dziś podpisywać iOS 14.5.1, aktualizację, która została wydana na początku maja z ważnymi poprawkami bezpieczeństwa. Oznacza to, że użytkownicy, którzy zaktualizowali swoje urządzenia do wersji iOS 14.6 lub iOS 14.7 beta, nie mogą już dokonać obniżenia wersji systemu do iOS 14.5.1.

iOS 14.5.1 został wydany 3 maja z poprawką do błędu, który uniemożliwiał niektórym użytkownikom wyświetlanie monitów o przejrzystość śledzenia aplikacji. Ponadto aktualizacja usuwała lukę w zabezpieczeniach WebKit, która pozwalała atakującym na korzystanie ze złośliwych treści internetowych, co prowadziło do wykonania dowolnego kodu. Teraz iOS 14.5.1 nie jest już podpisany przez Apple.

iphone smartphone app ios
Photo by Brett Jordan on Pexels.com

Apple przestaje podpisywać iOS 14.5.1

To następuje po wydaniu w zeszłym tygodniu iOS 14.6, który przyniósł Apple Card Family, nowe funkcje dla użytkowników AirTag, Shazam’s App Clip, początkowe wsparcie dla Apple Music Lossless i więcej. Apple testuje również iOS 14.7, który jest obecnie dostępny jako beta dla deweloperów i użytkowników zarejestrowanych w Apple Beta Software Program.

Przywracanie starszych wersji systemu iOS jest często używane przez osoby, które wykorzystują jailbreak w swoich iPhone’ach. Przywracanie iPhone’a lub iPada do poprzedniej wersji systemu iOS może być także czasami pomocne dla użytkowników, którzy doświadczają poważnych błędów po aktualizacji do najnowszej wersji systemu iOS. Jeśli doświadczyłeś poważnych problemów z iOS 14.6, niestety, teraz będziesz musiał poczekać do przyszłej aktualizacji, a nie obniżać do iOS 14.5.1.

Jedyną możliwą aktualizacją jest teraz przejście z iOS 14.7 beta na iOS 14.6. Zarówno iOS 14.6, jak i iOS 14.7 będą prawdopodobnie ostatnimi dużymi aktualizacjami iOS 14 przed ogłoszeniem iOS 15 na WWDC 2021 w przyszłym tygodniu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej