Apple przestaje podpisywać iOS 15.6 po wydaniu iOS 15.6.1

przez Eryk

Zaledwie tydzień po udostępnieniu wszystkim użytkownikom systemu iOS 15.6.1, Apple przestał podpisywać system iOS 15.6. W rezultacie użytkownicy nie mogą już przeprowadzić downgrade’u oprogramowania iPhone’a, iPada i iPoda touch z iOS 15.6.1 do iOS 15.6. Ma to bezpośredni wpływ na użytkowników oczekujących na wprowadzenie oprogramowania jailbreak.

Apple przestaje podpisywać iOS 15.6

Apple przestaje podpisywać iOS 15.6 po wydaniu iOS 15.6.1

System iOS 15.6.1 został wydany 17 sierpnia i zawierał poprawki ogólnych błędów oraz usprawnienia wydajności. W aktualizacji Apple usunęło także dwie poważne luki w zabezpieczeniach. Obie luki umożliwiały aplikacjom wykonywanie dowolnego kodu z uprawnieniami jądra bez zgody użytkownika.

Aktualizacja zawiera także poprawki błędów i ulepszenia zabezpieczeń. Jest to główny powód, dla którego Apple nie pozwala użytkownikom na obniżenie wersji swoich urządzeń.

Downgrade z iOS 15.6.1 nie jest już możliwy

Przywracanie starszych wersji systemu iOS jest często wykorzystywane przez osoby, które łamią zabezpieczenia jailbreakowe swoich iPhone’ów i iPadów. Na początku tego miesiąca grupa Odyssey Team ogłosiła, że pracuje nad pierwszym narzędziem do jailbreaku dla urządzeń z systemem iOS 15.

Niestety, jeśli doświadczyłeś problemów z iOS 15.6.1, będziesz musiał poczekać do przyszłej aktualizacji, zamiast obniżać wersję do iOS 15.6. Obecnie Apple pracuje nad betą systemu iOS 16, która ma zostać udostępniona publicznie w przyszłym miesiącu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej