Apple przestał podpisywać iOS/iPadOS 14.4.1

przez Eryk
0 komentarzy

Apple przestało dziś podpisywać iOS 14.4.1, co oznacza, że użytkownicy, którzy zaktualizowali swoje urządzenia do iOS 14.4.2, nie mogą już dokonać aktualizacji na starszy system. Jest to następstwem wydania przez Apple iOS 14.4.2 tydzień temu, który zawierał ważną poprawkę bezpieczeństwa.

Apple przestał podpisywać iOS/iPadOS 14.4.1

Apple przestał podpisywać iOS/iPadOS 14.4.1

Apple wydał iOS 14.4.2 w zeszłym tygodniu, aby naprawić krytyczną lukę w zabezpieczeniach. Apple powiedział, że błąd w WebKit może pozwolić złośliwej stronie internetowej, aby aktywować arbitralne cross-site scripting. Według Apple, luka została wykorzystana w środowisku naturalnym.

Przed iOS 14.4.2 został wydany w zeszłym tygodniu, iOS 14.4.1 został wydany w dniu 8 marca do łaty oddzielnej luki w WebKit. Oznacza to, że Apple wydał dwie aktualizacje punktowe do iOS 14.4 w marcu, aby naprawić oddzielne luki w WebKit.

Od dziś użytkownicy nie mogą już aktualizować systemu z iOS 14.4.2 do iOS 14.4.1. Powracanie do starszych wersji systemu iOS jest powszechne w przypadku osób posiadających urządzenia ze złamanym jailbarem. Przywrócenie iPhone’a lub iPada do poprzedniej wersji systemu iOS może czasami być pomocne dla użytkowników, którzy doświadczają znaczących błędów po aktualizacji do najnowszej wersji systemu iOS.

Oznacza to, że osoby doświadczające problemów z systemem iOS 14.4.2 będą musiały poczekać do przyszłej aktualizacji, aby rozwiązać swoje problemy. Apple przestaje podpisywać starsze wersje systemu iOS, aby zapewnić, że jak najwięcej osób korzysta z najnowszych i najbezpieczniejszych wydań.

Następnym publicznym wydaniem systemu iOS będzie prawdopodobnie iOS 14.5, który jest obecnie w fazie deweloperskich i publicznych testów beta. Może zostać wydany już w tym miesiącu.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.