Apple przestanie dołączać EarPods z każdym iPhone’em sprzedawanym we Francji

przez Eryk
0 komentarzy

Według ogłoszenia francuskiego operatora komórkowego (przez iGeneration), Apple nie będzie już dołączać EarPods w każdym iPhone sprzedawanym we Francji od 24 stycznia. Apple był wcześniej zobowiązany do umieszczania EarPods w opakowaniu z iPhone’a ze względu na francuskie prawo, które wymagało że każdy smartfon sprzedawany w kraju.

EarPods znikną z opakowania iPhonów sprzedawanych we Francji
EarPods ( apple.com))

EarPods znikną z opakowania iPhonów sprzedawanych we Francji

Począwszy od iPhone’a 12 w 2020 roku, Apple postanowił słuchawki EarPods z opakowania ze wzgledu na srodowisko. Po usunięciu obu akcesoriów obudowa iPhone’a stała się drastycznie cieńsza. Apple usunął również oba elementy ze starszych modeli iPhone’a, które nadal sprzedawał.

Mimo zapowiedzi Apple, firma musiała kontynuować wysyłkę iPhone’ów z EarPods we Francji. Zgodne z prawem zobowiązanie Apple do dołączenia słuchawek EarPods było oparte na zasadzie ostrożności.

Teraz to wszystko ma się zmienić. Zgodnie z nową ustawą uchwaloną przez francuskie Parlament, producenci smartfonów nie będą już zmuszeni do dołączania słuchawek do pudełka. Zamiast tego będą musieli jedynie zapewnić, że kompatybilne słuchawki są dostępne oddzielnie jako akcesoria opcjonalne. Zgodnie z postem francuskiego operatora komórkowego Fnac, iPhone’y nie będą już dostarczane z EarPods w pudełku od 24 stycznia.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.